Dzień sołtysa w Kraśniczynie

11 marca ponad 40 tys. polskich sołtysów obchodzi swoje święto. Dzień Sołtysa obchodzono również w gminie Kraśniczyn.

Wójt gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk spotkała się z sołtysami na Sesji Sołtysów zorganizowanej w Domu Kultury w Kraśniczynie. W gminie Kraśniczyn pracuje 20 sołtysów, prawie wszyscy wzięli udział w uroczystości. W spotkaniu uczestniczyli także: przewodnicząca rady gminy Maria Szpak, skarbnik gminy Andrzej Gierszon, dyrektor Domu Kultury Marta Zorska-Swatowska, kierownik GOPS Beata Cichosz oraz kierownicy referatów urzędu gminy. – Rola sołtysa w swoich miejscowościach jest bezcenna.

Z tej okazji w imieniu własnym i pracowników urzędu gminy Kraśniczyn pragnę złożyć państwu sołtysom wyrazy szacunku oraz podziękowania – mówiła otwierając spotkanie wójt Grzesiuk. – Państwa praca ma wyjątkowy charakter, ponieważ jesteście zarówno gospodarzami, jak i przedstawicielami wsi, których mieszkańcy darzą dużym zaufaniem. Na co dzień zajmujecie się sprawami lokalnych społeczności, starając się rozwiązywać problemy i obligować do działania.

Wyrażając wdzięczność za trud i wysiłek codziennej pracy na rzecz lokalnej społeczności, wójt wraz z przewodniczącą rady gminy wręczyła sołtysom upominki. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here