Dzień z Shimano w Wodniku

Już w sobotę (14 kwietnia) sklep wędkarski „Wodnik” zaprasza na pokazy nowości sprzętu wędkarskiego firmy Shimano.

Choć tej marki żadnemu moczykijowi przedstawiać nie trzeba, to warto odwiedzić sklep ze względu na nowości przygotowane na zbliżający się wielkimi krokami sezon. Można będzie kupić bądź zamówić sprzęt tej firmy w promocyjnych cenach, a przy okazji każdy klient weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród i upominków. Na Dzień z Shimano zapraszamy do sklepu Wodnik, ul. Gdańska 11 w Chełmie w godzinach od 8 do14.

Spadek poziomu wody w zbiorniku Staw

Przed świętami wielkanocnymi poziom wody w zbiorniku Staw uległ znacznemu obniżeniu. Taki stan utrzymywał się przez okres około 2 tygodni. Po przekazaniu informacji do właściciela zbiornika (gminy Chełm) pracownicy urzędu niezwłocznie przystąpili do likwidacji nieszczelności w urządzeniu spustowym. Prawdopodobną przyczyną awarii było podniesienie szandorów w mnichu spustowym przez lód, co spowodowało wypływ wody ze zbiornika. Awarię szybko usunięto i zbiornik powoli jest napełniany wodą. Całe szczęście, że nie doszło do śnięć ryb. Na tym zbiorniku występują także problemy z jego napełnianiem z uwagi na fakt, że woda jest często rozpiętrzana na rzece Garce. Robią to najprawdopodobniej kłusownicy, aby ułatwić sobie nielegalne połowy. Przypominamy, że zgodnie z Ustawą Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017 roku (Dz.U. z 2017r., poz.1566), która weszła w życie od 1 stycznia 2018 roku manipulowanie i uszkadzane urządzeń wodnych są czynami zabronionymi ( art.192, ust.1) i grożą za to poważne konsekwencje karne określone w art.477 tejże ustawy.

Zaproszenie na zawody w ChSM

Zarząd Koła PZW przy Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza swoich wędkarzy na zawody wędkarskie z okazji rozpoczęcia sezonu, które odbędą się 22 kwietnia na zbiorniku w Stańkowie. Zbiórka o godz. 6:00 w dniu zawodów na parkingu od strony wsi Horodyszcze. Obowiązują dowolne metody wędkowania. Zgłoszenia będą przyjmowane przez prezesa Koła – Stefana Adamowskiego (tel. 508 294 732) do 20 kwietnia br.

Straż Rybacka kontroluje

Gwałtowne ocieplenie oraz dość wysoki poziom wód w ciekach uaktywniły kłusowników poławiających w tym okresie szczupaki, które wpływają do małych rzeczek i na rozlewiska. Społeczna straż rybacka chełmskiego Okręgu przeprowadziła w ubiegłym tygodniu 3 akcje kontrolne na Kanale Świerżowskim, zbiorniku Husynne i rzece Uherce od m. Zarzecze do ujścia do rzeki Bug. Ujawniono 4 bębny oraz 2 sieci typu drygawica.

Zapora nad Bugiem

Jak zapewne wszystkim czytelnikom wiadomo, Rada Ministrów przygotowała projekt zakładający budowę zapory zapobiegającej migracji dzików na teren Polski. Ta zapora to po prostu płot z siatki leśnej, który będzie zamontowany wzdłuż wschodniej granicy Polski na długości około 1200 km (województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie i podkarpackie) nad brzegami granicznych rzek Bugu, Sanu i Świsłoczy. Opracowany projekt ustawy nie zawiera danych istotnych dla wędkarzy (np. parametry techniczne ogrodzenia, odległość od brzegu wód granicznych). Nie odnosi się do kwestii ograniczenia korzystania z odgrodzonych wód, a przecież swobodny dostęp gwarantuje ustawa Prawo wodne. Do tej pory nikt nie konsultował tej inwestycji z Polskim Związkiem Wędkarskim, dlatego 30 marca br. doszło do spotkania z ministrem Krzysztofem Jurgielem, który – jak twierdzą uczestnicy delegacji – ze zrozumieniem przychylił się do prośby o wpisanie PZW na listę organizacji, z którymi będą prowadzone konsultacje w sprawie budowy ogrodzenia.(kd)

Rozpoczęcie sezonu Moczykijów

Spławikowe rozpoczęcie sezonu 2018 koła PZW Moczykije Integracja odbędzie się na Żółtańcach Dużych 22 kwietnia (niedziela). Zbiórka o godz. 7:30 na parkingu (południowa strona zbiornika). Zapisy do piątku, 20 kwietnia w sklepie Moczykij. Szczegółowe informacje – tel. nr 501 087 456.

Wodnik zaprasza na zawody…

Zarząd Koła PZW Wodnik zaprasza członków koła oraz młodzież na towarzyskie zawody spławikowe, które odbędą się na zbiorniku Lubańki w niedzielę (22 kwietnia). Zbiórka przy zbiorniku o godzinie 7.00. Zapisy oraz dodatkowe informacje w sklepie wędkarskim Wodnik.

…i na sprzątanie

Zarząd Koła PZW Wodnik zaprasza do udziału w czynie społecznym (sprzątanie zbiornika Stańków będącego pod opieką koła). Zbiórka członków koła i sympatyków na parkingu głównym w czwartek (12 kwietnia) o godzinie 16.30. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here