Dzirba znalazł brakujący głos

W niedzielę (2 czerwca) komisja wyborcza ponownie liczyła głosy oddane w wyborach do Rady Powiatu Chełmskiego w obwodzie w Rejowcu Fabrycznym. To efekt protestu wyborczego Andrzeja Dzirby, byłego radnego.

W kwietniu informowaliśmy, że Sąd Okręgowy w Zamościu wygasił mandat radnej Lucyny Sado. A stało się to po proteście wyborczym Andrzeja Dzirby, radnego rady powiatu poprzedniej kadencji, który ubiegał się o ponowny wybór z listy PSL w okręgu nr 1, obejmującym Rejowce i Siedliszcze. L. Sado odebrała Dzirbie mandat, zdobywając zaledwie jeden głos więcej. Dzirba wniósł protest a sąd nakazał ponowne przeliczenie głosów nieważnych.

Wśród nich znalazł się przynajmniej jeden, który komisja powinna uznać kandydatowi, bo sąd zdecydował o ponownym powołaniu komisji i ustaleniu wyników głosowania w obwodzie w Rejowcu Fabrycznym. Liczenie odbyło się w niedzielę, 2 czerwca. I poszło po myśli byłego radnego.

Znalazł się jeden głos, dający obogu kandydatom remis (po 668 głosów) w głosowaniu, ale ze wskazaniem na A. Dzirbę. Gdy dwóch kandydatów ma tyle samo głosów o zwycięstwie decyduje to, kto z nich zwyciężał w poszczególnych obwodach. A ta statystyka wypada na korzyść Dzirby. Zmiana w radzie powiatu nie będzie miało wpływu na układ sił, bo zarówno

L. Sado jak i A. Dzirba kandydowali z listy PSL. Chociaż Dzirba wydaje się być bardziej zwolennikiem władz partii w województwie, z którymi od dawna nie po drodze staroście i szefowi ludowców w powiecie, Piotrowi Deniszczukowi. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here