Dziupla zamiast legalnej firmy

Akcja celników i policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Chełmie. Zrobili nalot na kompleks boksów magazynowych chełmskiej firmy. W jednym ujawnili przemytniczą „dziuplę”.

Boksy magazynowe, do których we wtorek (31 stycznia) wpadli mundurowi, należały do jednego z miejskich przedsiębiorców. Właściciel wynajmował je innym firmom, które miały prowadzić tam legalną działalność.
– W jednym z nich stróże prawa namierzyli prawdziwą hurtownię tytoniowej kontrabandy. W pomieszczeniu, do którego wejście możliwe było dopiero po przecięciu zamykającej je kłódki, znajdowało się blisko 7 tys. paczek papierosów spakowanych do worków, toreb i kartonowych pudeł – relacjonuje kom. Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.
Ujawnione papierosy warte są ponad 94 tys. zł. Sprawę prowadzi Urząd Celny w Lublinie. Celnicy nie ujawniają szczegółów postępowania. Trwa ustalanie, kto stoi za przemytniczą „dziuplą” i czy właściciel boksów brał udział w przestępstwie. (pc)