Dziur w jezdni nie polepią

Niech prezydent przejedzie się ulicą Piwną i zobaczy jak wygląda droga – denerwują się kierowcy i apelują do drogowców o załatanie olbrzymich dziur w jezdni. Miasto nie ma zamiaru niczego lepić, bo w przyszłym roku zaplanowało komleksowy remont ulicy. Kierowcy, którzy jeżdżą Piwną żeby ominąć zamkniętą Lubelską muszą uzbroić się w cierpliwość i nauczyć jazdy slalomem.

Ulica Piwna od lat jest w kiepskim stanie, a jej mieszkańcy regularnie upominają się o remont nawierzchni. Teraz dodatkowo dała się we znaki i innym – kierowcom, którzy przez wyłączony z ruchu fragment ulicy Lubelskiej są zmuszeni kierować się objazdem.

– Dziura za dziurą, nie da się tamtędy przejechać, a tym bardziej, gdy z naprzeciwka jedzie inny samochód – denerwują się chełmianie. – Czy naprawdę w ramach bieżących napraw nie można ich zalepić? Tylko czekać, aż ktoś urwie koło na tych jamach!

Miasto ma jednak inny punkt widzenia.

– W przyszłym roku zostanie zrealizowany kompleksowy remont ulicy Piwna-Złota – odpowiada Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.

Możliwe, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie, ale realizacja nastąpi najwcześniej w pierwszej połowie 2022 roku. Kierowcy muszą uzbroić się w anielską cierpliwość, bo zdaniem urzędników nie ma sensu łatać teraz dziur, skoro za „kilka” miesięcy planowany jest generalny remont drogi. (pc, fot. kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here