Dziura na dziurze

Dziury na wjeździe mają zniknąć jeszcze w tym roku wraz z przebudową całego parkingu i poszerzeniem wjazdu

Świdniczanie zwracają uwagę na dziurawy wjazd na parking obok przychodni przy al. Lotników Polskich 22. – Nie dość, że jest wąsko, to jeszcze nawierzchnia wygląda fatalnie – mówi jeden z mieszkańców. Starostwo Powiatowe w Świdniku, do którego należy ten teren prosi o cierpliwość, bo cały parking wraz z wjazdem czeka gruntowna przebudowa.

Z położonego przy przychodni parkingu każdego dnia korzysta wielu pacjentów. Zwracają oni uwagę, że stan nawierzchni jest w coraz gorszym stanie. Najgorzej zaś wygląda wjazd na parking.

– Nie dość, że jest tu wąsko, to jeszcze te dziury… I to na wysokości samego przejścia dla pieszych… – skarży się nasz Czytelnik.

Zgodnie z planami Starostwa Powiatowego w Świdniku, do którego należy ten teren, jeszcze w tym roku parking i dojazd do niego powinny przejść gruntowną przebudowę. Powiat zapisał na zadanie w budżecie kwotę 0,5 mln zł.

– Obecnie znajduje się tu 14 miejsc postojowych, a chcielibyśmy pozyskać miejską działkę i wykonać 9 dodatkowych. Jednocześnie wspólnie z miastem pracujemy nad pomysłem połączenia z parkingiem ulicy Środkowej, dzięki czemu mogłyby powstać również miejsca postojowe dla okolicznych mieszkańców. Mielibyśmy wówczas 23 miejsca dedykowane pacjentom i około 20 miejsc dodatkowo dla mieszkańców. Ulica Środkowa nie byłaby już ślepą, a prowadziłaby na parking, co znacznie usprawniłoby komunikację w tej części miasta – mówił jakiś czas temu w rozmowie z „Nowym Tygodniem” starosta świdnicki, Łukasz Reszka.

W planach – jak dodaje wicestarosta, Bartłomiej Pejo – jest również poszerzenie wjazdu na parking, aby mogły wyminąć się na nim dwa auta, co również usprawni ruch. Wokół powstaną nowe chodniki, barierki i nowoczesne oświetlenie.

Jednak na nowy parking przyjdzie nam poczekać jeszcze przynajmniej kilka miesięcy. Jak usłyszeliśmy w starostwie, lada dzień zlecony zostanie projekt jego przebudowy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here