Dziura niweczy remont

W głębokiej na kilkanaście centymetrów wyrwie faktycznie można potknąć się i połamać

Na osiedlu Wschód u zbiegu wyremontowanego trotuaru przy ul. Kosynierów i starego przy ul. Pionierskiej powstała pokaźna wyrwa, na której można połamać nogi – alarmuje radny Marcin Magier.


Radny skierował w tej sprawie interpelację do burmistrza Waldemara Jaksona. – Nawierzchnia jest wyraźnie uszkodzona, szczególnie w miejscu łączenia z wyremontowanym fragmentem chodnika z kostki brukowej – w miejscu tym powstał duży ubytek, który może stanowić niebezpieczeństwo dla pieszych – napisał Marcin Magier (klub burmistrza Jaksona), prosząc o pilne podjęcie prac remontowych lub – jeśli grunt nie jest własnością gminy – o przekazanie problemu podmiotom odpowiedzialnym za utrzymanie tego odcinka.

Urząd Miasta w Świdniku analizuje sprawę własności terenu.

– Interpelacja wpłynęła do urzędu 29 kwietnia. Po wstępnej analizie na mapach miejsca (na podstawie zdjęcia), uszkodzenie znajduje się na pograniczu terenu należącego do gminy, wspólnoty mieszkaniowej oraz spółdzielni. Bez analizy w terenie nie jesteśmy w stanie określić właściciela terenu. Po dokonaniu ustaleń zostanie udzielona odpowiedź w zakresie działań w tym temacie – informuje Sylwia Brońska z Sekretariatu Biura Burmistrza Urzędu Miasta Świdnik.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here