Dziura po kamienicy straszy w centrum miasta

Od kilku miesięcy w centrum Krasnegostawu straszy dziura po wyburzonej kamienicy. Władze miasta przyznają, że nic w tej sprawie zrobić nie mogą.

Kilka miesięcy temu właściciel starej, rozpadającej się kamienicy przy ul. 3 Maja w Krasnymstawie zdecydował o jej wyburzeniu. Nic dziwnego. Budynek sam zaczął się rozpadać i zagrażał bezpieczeństwu przechodniów.

– Od tego czasu dziura po tej kamienicy szpeci centrum naszego miasta – żali się nam Czytelnik z Krasnegostawu. – Wygląda to po prostu fatalnie. Jaką to daje wizytówkę naszemu miastu? Co sobie myślą turyści, którzy odwiedzają Krasnystaw? Ostatnio widziałem tu kilku rowerzystów, najwyraźniej byli na dłuższej wyprawie i zajrzeli na nasz rynek. Co fotografowali? Właśnie tę dziurę po kamienicy – dodaje.

Zapytaliśmy władze miasta Krasnystaw: czy robią coś w tej sprawie, czy próbują wpłynąć na właściciela działki, by zrobił porządek, czy wiedzą może, jakie ma plany wobec tego miejsca?

– Właścicielem rozebranej kamienicy przy Placu 3-go Maja jest osoba prywatna. Nie jesteśmy w posiadaniu informacji dotyczących terminu odbudowy budynku oraz jego przeznaczenia – odpisał nam Wojciech Kaczmarczyk, wiceburmistrz Krasnegostawu. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here