Dziurawy zjazd z Czechowa

Ulica Lipińskiego została przed rokiem wyremontowana niemal w całości. Do pełni szczęścia brakuje ok. 100 metrów. Odcinek-zawijas przy wlocie w ulicę Północną miała wybudować sieć Kaufland, ale ostatecznie wycofała się z inwestowania w postawienie nowego sklepu w tym rejonie, a na dokończenie remontu drogi w tegorocznym budżecie nie ma środków.


O przyczyny takiego stanu rzeczy zapytała prezydenta radna Ewa Stadnik (PO): „Nie znam powodów, dla których nie dokończono remontu chodników i nawierzchni ulicy. To krótki odcinek ulicy, od Lipińskiego 7 przez łuk, do ul. Północnej. Do zakończenia pozostało 100, może 150 metrów. Zwracam się z prośbą o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na ten cel” – pisze radna. O potrzebie dokończenia remontu ulicy mówi też Maciej Kowalczyk, przewodniczący zarządu dzielnicy Czechów Południowy. – Ciągle pojawiają się pytania mieszkańców, dlaczego nie wykonano remontu tego krótkiego fragmentu. Wiemy, że w sprawie wykonania drogi deklarował się Kaufland (mający powstać w okolicy), ale miesiąc temu sieć wycofała się z tych planów – przybliża problem Kowalczyk.
– W momencie, gdy przygotowywaliśmy przebudowę ul. Lipińskiego odcinek był objęty umową z inwestorem, który planował realizować inwestycję w tamtym rejonie. Zgodnie z umową miał przebudować także całe skrzyżowanie ul. Lipińskiego z Północną. Aktualnie wycofał się ze swoich planów – potwierdza Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza, i dodaje, że w tegorocznym budżecie nie ma środków na dokończenie remontu tego fragmentu ulicy. BCH