E-geodeta – do Twoich usług!

Lubelski ratusz wprowadził ułatwienia przy załatwianiu spraw w Wydziale Geodezji. Bez wychodzenia z domu można m.in.: zamówić wypisy i wyrysy z rejestru gruntów czy mapy ewidencyjne. Trzeba wejść na stronę internetową portalgeodety.lublin.eu.


Mieszkańcy mogą skorzystać z dwóch elektronicznych usług. – Za pośrednictwem portalu interesanta możliwe jest zamówienie wypisów, wyrysów oraz materiałów z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Z kolei portal „mapowy” umożliwia przeglądanie danych geodezyjnych bez opłat i konieczności ich zamawiania – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Mieszkańcy mają dostęp m.in. do takich danych jak: geometria i identyfikatory działek czy przebieg sieci uzbrojenia terenu. Ze strony mogą korzystać też geodeci. – Witryna internetowa pozwala wykonawcom geodezyjnym na zdalną obsługę prac: od zgłoszenia pracy geodezyjnej, poprzez przekazanie do Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej wyników prac geodezyjnych, aż do uzyskania informacji o wynikach weryfikacji – wylicza J. Góźdź.

Z kolei komornikom sądowym, urzędom skarbowym, sądom i prokuraturom portal pozwala na weryfikację podmiotów znajdujących się w ewidencji gruntów i budynków. A rzeczoznawcy majątkowi mają wgląd w rejestr cen i wartości nieruchomości.

Chcąc załatwić sprawę na „portalu interesanta” trzeba się zalogować przy pomocy profilu zaufanego. Dla portali, w których załatwienie sprawy wiąże się z pobieraniem opłat, została uruchomiona usługa „automatycznej płatności”. Po jej dokonaniu, dokumenty przygotowane dla interesanta zostają „odblokowane” i można je pobrać bez konieczności ingerowania pracowników Wydziału Geodezji. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here