Edukacja najmłodszych

(3 lutego) W Szkole Podstawowej w Łopienniku Dolnym odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi poświęcone ochronie środowiska przyrodniczego i łowiectwu.

Uczestniczył w nim Marian Rudnik z Koła Łowieckiego Nr 24 „Lis” w Łopienniku Górnym, który przekazał dzieciom liczne upominki zakupione przez zarząd koła. W czasie spotkania omówił sylwetki ptaków i zwierząt łownych oraz warunki ich życia. Dzieci z najmłodszych klas z wielkim zapałem układały puzzle przedstawiające sylwetki zwierząt. M. Rudnik przekazał na ręce Agnieszki Szadury albumy do wykorzystania w procesie nauczania – dotyczące polskich parków narodowych oraz polskich lasów.

Zmiana Rozporządzenia

27 lutego Rozporządzeniem nr 12 Wojewody Lubelskiego zmieniono Rozporządzenie nr 8 Wojewody Lubelskiego w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie województwa lubelskiego. Do odstrzału na terenie obwodów łowieckich okręgu chełmskiego, w terminie do 31 maja, przewidziano 527 szt.

„Sokole Gniazdo”w Sosnowicy

(15 lutego) W Sosnowicy uroczyście otwarto i poświęcono siedzibę miejscowego Koła Łowieckiego nr 70 „Sokół”. Uczestników uroczystości powitał Jarosław Armaciński – łowczy Koła. Poświęcenia domu nazwanego „Sokolim Gniazdem” dokonał ks. proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Sosnowicy – Sławomir Moreń.

Przecięcia zielonej wstęgi wspólnie dokonali nadleśniczowie Nadleśnictw Włodawa i Sosnowica, łowczowie okręgowi z Białej Podlaskiej i Chełma oraz Ryszard Tokarzewski – prezes Koła. (m)

Okręgowe łowy na drapieżniki

15 i 16 lutego na terenie okręgu chełmskiego Polskiego Związku Łowieckiego przeprowadzono doroczne „Okręgowe łowy na drapieżniki”. Z uwagi na zamieszanie wokół polowań wywołane wprowadzonym przez wojewodę zakazem organizacji polowań zbiorowych a następnie jego uchyleniem w wielu kołach do organizacji okręgowych łowów nie doszło.

W Kole Łowieckim nr 163 „Orlik” w Chełmie w polowaniu uczestniczyło siedmiu myśliwych; pozyskano 5 lisów. W KŁ nr 50 „Cietrzew” w Dubecznie odbyło się jedno polowanie; pozyskano 3 lisy. W KŁ nr 81 „Sarna” w Gorzkowie polowało w dwóch grupach osiemnastu myśliwych; strzelono 6 lisów. W KŁ nr 23 „Szarak” w Chełmie zorganizowano dwa polowania na drapieżniki. Uczestniczyło w nich 37 myśliwych; pozyskano 4 sztuki.
W sumie zorganizowano 6 polowań zbiorowych na drapieżniki, uczestniczyło w nich 69 myśliwych. Pozyskano 18 szt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here