Eko-Kopciuszek

Teatr Kultureska

Już 12 i 13 kwietnia Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku zaprosi najmłodszych mieszkańców miasta na przedstawienie „Zielony Kopciuszek”. Autorami scenariusza i odtwórcami głównych ról są aktorzy Teatru Kultureska, których znamy już z inscenizacji odbywających się podczas pikniku rodzinnego „Ogarnij Psa Miłością”.


– „Zielony Kopciuszek” to nasza autorska adaptacja baśni o Kopciuszku, oparta na autorskim scenariuszu i bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi – zapowiada Krzysztof Przybylski z Teatru Kultureska.
Przedstawienie będzie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej. Przypomni najmłodszym, jak ważny jest szacunek wobec przyrody i jak o nią dbać. Utrwali i poszerzy wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami oraz podkreśli jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją.
– Chcemy, aby za pośrednictwem sztuki teatralnej dzieci miały szansę utrwalić zasady segregacji odpadów obowiązujące w naszym mieście, poznać negatywne skutki palenia śmieci i zrozumieć, jak ważnym problemem dzisiejszego świata jest problematyka dbałości o środowisko naturalne – mówi burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, inicjator widowiska.
Fabuła przedstawienia nawiązuje do tradycyjnej bajki o Kopciuszku, jednak autorzy w ciekawy sposób wpletli w nią wątki edukacji ekologicznej, wpływając na wyobraźnię i emocje najmłodszych. Twórcy uchylają rąbka tajemnicy, mówiąc, że królewicz nie okaże się idealnym księciem z bajki, ale możemy liczyć na dobre zakończenie. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here