Eko Targ już w sobotę

Już w najbliższą sobotę, 11 września, odbędzie się kolejna edycja Eko Targu – miejskiej imprezy, podczas której zaprezentują się twórcy rękodzieła, producenci naturalnych kosmetyków oraz zdrowej i smacznej żywności. Będą także koncerty, warsztaty, atrakcje dla najmłodszych oraz pierwsza świdnicka giełda staroci.

Chęć udziału w Eko Targu zgłosiło ponad 30 wystawców. Swoje wyroby i produkty, w tym dla czworonogów, będą prezentować na placu Konstytucji 3 maja. Stoiska będą czynne od godz. 10 do godz. 18. W ramach imprezy przewidziano również inne atrakcje. Jedną z nich będzie Targ Staroci. Informacja o tym wydarzeniu ucieszyła wielu mieszkańców. Na razie giełda ma odbyć się na próbę, ale miasto nie wyklucza jej organizacji w kolejnych latach.

– Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów, zbieraczy i koneserów staroci do wystawienia, kupna i sprzedaży. Targ staroci to raj dla poszukiwaczy skarbów, ale też szansa na dawanie przedmiotom drugiego życia – zachęca Urząd Miasta Świdnik.

Targ Staroci odbędzie się na terenie zielonym przy Urzędzie Miasta Świdnik od godz. 8. Udział w nim jest bezpłatny.

To nie koniec atrakcji. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta w programie Eko Targu przewidziano spektakl „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem” (godz. 13-15, pl. Konstytucji 3 maja). Na dzieci będzie czekał również dmuchany plac zabaw oraz konkursy. Od godz. 15 obywać się będą warsztaty ekologiczne, podczas których będzie można wykonać eko torbę lub siedzisko z opon.

Nie zabraknie również miejskiej potańcówki. Ta odbędzie się w Muszli Koncertowej Centrum Usług Społecznych (godz. 15-18). Na zakończenie, również w muszli CUS, przewidziano dwa koncerty. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się duet Ronja x Wrona, tworzący muzykę elektroniczną. Początek o godz. 18. Z kolei o godz. 20 dla świdniczan zaśpiewa Paulina Przybysz, znana przede wszystkim z zespołu Sistars. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here