Ekowianuszki

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Izbicy ogłosił listę laureatów konkursu „Wielkanocny wianuszek eko”. Jury oceniło prawie 50 prac, wykonanych przez autorów w różnym wieku, od przedszkolaków po dorosłych twórców.

Spośród propozycji, zgłoszonych przez najmłodszych uczestników w wieku przedszkolnym i klas zero, jurorom najbardziej spodobała się praca zbiorowa wykonana przez grupę 5 i 6-latków z Przedszkola w Izbicy. Drugie nagrody trafią do Karoliny Sagan, także z Przedszkola w Izbicy i Aleksandry Domańskiej z Przedszkola w Orłowie Drewnianym, trzecie miejsce zajęły propozycje młodych plastyczek z przedszkola w Tarzymiechach Natalii Nizioł i Kingi Winiarczyk.

Wyróżnienia jurorzy przyznali dwójce kolejnych przedszkolaków z Tarzymiechów: Kacprowi Karpowiczowi i Zuzannie Olech, a także Miłoszowi Matwiejowi z Przedszkola w Orłowie Drewnianym, Gabrieli Garbule z Domu Kultury w Tarnogórze i Klaudiuszowi Bartoniowi z Przedszkola w Tarnogórze Kolonii.

Zdobywczynią pierwszej nagrody wśród uczniów z klas I – IV SP została Nicola Nowacka ze SP w Orłowie Drewnianym. Po drugie zgłoszą się Nikola Gil z DK w Tarnogórze i Eliza Herda ze SP w Izbicy, a trzecie przypadły Wojciechowi Smalirze i Wiktorii Dołhan z DK w Tarnogórze. Na liście wyróżnionych są Wiktoria Jurkiewicz z SP w Orłowie Drewnianym oraz Dawid Jakubiak i Ola Jakubiak z DK w Tarnogórze.

Pierwszą nagrodę w grupie autorów z klas V-VIII SP zdobyły Amelia Olech z SP w Tarzymiechach i Julia Korzeniowska z DK w Tarnogórze. Drugie miejsce zajęli Maja Matwiej z SP w Orłowie Drewnianym i Jakub Bartoń z SP w Tarnogórze Kolonii, a trzecie – Martyna Lewandowska z SP w Izbicy i Iwona Zacharzyńska z DK w Tarnogórze. W tej kategorii jurorzy przyznali dwa wyróżnienia dla Amelii Lewandowskiej i Wiktorii Dyć z SP w Izbicy.

Kolejne cztery nagrody i trzy wyróżnienia odbiorą przedstawiciele najstarszej grupy uczestników, w której startowały koła gospodyń wiejskich, twórcy ludowi, grupy nieformalne i stowarzyszenia. Na pierwszą nagrodę zasłużyło KGW Zgrane Babki z Wirkowic. Drugie miejsce zajęły ex aequo KGW Swojaki z miejscowości Tarzymiechy Trzecie i KGW Stryjów. Po trzecie nagrody zgłosi się KGW Łopuszanie z Tarnogóry Kolonii, a po wyróżnienia: KGW Wólka Orłowska, Barbara Garbal ze wsi Tarzymiechy i Grupa Artystyczna AGaT z DK w Tarnogórze.

W związku z pandemią koronawirusa nagrody i wyróżnienia będzie można odbierać indywidualnie w siedzibie SOKiS w Izbicy z siedzibą w Tarnogórze.

Organizatorzy zapraszają również po odbiór podziękowań, które należą się: Sebastianowi Dyńskiemu, Karolinie Kurek, Hannie Skrzypek i Wiktorowi Dołhanowi z Przedszkola w Izbicy, Lenie Garbuli i Wojciechowi Korzeniowskiemu z DK w Tarnogórze, Bartoszowi Domańskiemu z SP w Orłowie Drewnianym, Agacie Winiarczyk z SP w Tarzymiechach, Patrycji Dyć z SP W Izbicy i Maciejowi Dyńskiemu z SP w Tarnogórze. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here