Ekożłobek rośnie w oczach

Żłobek powstaje w ekspresowym tempie

Dziś to jeszcze wciąż plac budowy, ale za mniej więcej pół roku będzie się tu mieścić najnowocześniejszy żłobek w mieście. Placówka, która powstaje między ulicami Klonową i Kopera, ma kosztować prawie 8 mln zł i zapewnić miejsce dla przeszło setki maluchów.


Jak tłumaczą władze miasta lokalizacja nowego żłobka nie została wybrana przypadkowo. Południowa część miasta wciąż się rozrasta. Powstają tu nowe bloki, a brakuje miejskich placówek opiekuńczo-oświatowych. Budowa żłobka na dobre rozpoczęła się w sierpniu br., a w ubiegłym tygodniu władze miasta zapowiadały, że lada dzień budynek będzie już w stanie surowym.

– Wszystko idzie zgodnie z planem. Żłobek budowany jest z elementów modułowych. Można to porównać do składania klocków lego. Planujemy, że do 5 listopada będziemy mieć gotową całą konstrukcję. Kolejnym etapem będzie położenie stropów. Następnie przystąpimy do prac związanych z montażem stolarki, prac wykończeniowych i zagospodarowania terenu wokół żłobka – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Nowy żłobek będzie miał dwie kondygnacje. Ma być nowoczesny, energooszczędny i wykorzystywać systemy energii odnawialnej. Znajdzie się w nim 5 sal dziennych z łazienkami oraz oddzielne pomieszczenia do spania i leżakowania. Będzie miał też własną kuchnię.

Nowa placówka będzie w stanie przyjąć 125 dzieci, co jak zakładają urzędnicy, niemal całkowicie rozwiąże problem braku miejsc w świdnickich żłobkach. Placówka ma rozpocząć działalność wiosną przyszłego roku.

Koszt inwestycji to ok. 7,9 mln zł, z czego 3,1 mln zł stanowi dotacja, jaką miasto pozyskało z rządowego programu „Maluch Plus”. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here