Ekrany wyciszą problem?

Mieszkańcy ulicy Dworcowej w Świdniku chcieliby, aby wzdłuż pobliskich torów ustawiono ekrany akustyczne, bo coraz więcej przejeżdżających tędy nocą pociągów towarowych nie daje im spać.

Mieszkańcy ulicy Dworcowej z niecierpliwością oczekują na remont swojej ulicy. Ale stan jej nawierzchni to niejedyna bolączka świdniczan, mieszkających w tej części miasta. Uciążliwe jest również bliskie sąsiedztwo torów kolejowych.

– Na Dworcowej hałas z pociągów jest dosyć duży. Szczególnie uciążliwe stało się to w nocy, bo wzrósł ruch pociągów towarowych, zwłaszcza z węglem z „Bogdanki” –  mówi jeden z mieszkańców. – Dużo służbowo podróżuję po Polsce, w tym głównie koleją i przy stacjach i dojazdach do nich są ustawione ekrany wyciszające. U nas również powinno się o tym pomyśleć. Może dałoby się to wykonać w ramach przebudowy dworca Świdnik-Miasto. Po drugiej stronie torów jest ciszej, bo tam osiedle osłaniają ekrany ustawione przy ul. Żwirki i Wigury – dodaje.

Uwagi naszego Czytelnika przekazaliśmy przedstawicielom biura prasowego PKP. Obiecano nam, że „sprawa zostanie zgłębiona”, ale ostatecznej odpowiedzi co do ekranów nie otrzymaliśmy.

Do tematu wrócimy. (w)