Eksplozja przy Hallera

Policja i prokuratura ustalają okoliczności wybuchu i pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ul. Hallera w Świdniku. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby. Ich stan jest poważny.


Do zdarzenia doszło w piątek 13 kwietnia około godz. 13.30. Służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze w jednym z mieszkań przy ul. Hallera 2. Początkowo podejrzewano, że w mieszkaniu mogło dojść do wybuchu gazu. Okoliczni mieszkańcy usłyszeli głośny huk, a potem odgłos tłuczonych szyb. Z mieszkania wydobywał się także dym.

– Przebywający w mieszkaniu 27-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna zostali przetransportowani do szpitala. Ich stan jest poważny. Czynności na miejscu zdarzenia były prowadzone pod nadzorem prokuratora – informuje mł. asp. Elwira Domaradzka, rzeczniczka KPP w Świdniku.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta ma poparzone drogi oddechowe, a mężczyzna dużą ciętą ranę szyi. W piątek po południu nie wiadomo było jeszcze, co dokładnie spowodowało wybuch. Pogotowie gazowe wykluczyło, że doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej. Budynek został sprawdzony przez nadzór budowlany, który nie stwierdził naruszenia jego konstrukcji, więc ewakuowani po eksplozji lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań. Do sprawy wrócimy. (w)