Ekstaza disco polo w Wojsławicach

Wywodzący się z Wojsławic zespół „Defis” nagrał piosenkę z Marcinem Millerem, legendą muzyki disco polo. Utworu wysłuchała cała Polska w programie „Pytanie na śniadanie”. Wykonawców promujących gminę Wojsławice jest więcej.

Karolina Szpunar

Pochodzący z Wojsławic Dariusz Zieliński jest założycielem zespołu disco polo pod nazwą „Defis”. Grupę tworzy też klawiszowiec Krzysztof Jasiuk, również z gminy Wojsławice. O swoich początkach, w tym o próbach w garażu i graniu na weselach muzycy opowiedzieli w programie „Zawód gwiazda”, wyemitowanym przez kanał telewizyjny „Disco Polo Music”. Nagranie było świetną promocją dla gminy. Zieliński mówił o tym, jak wiele w jego życiu zmieniło się, gdy zaczął grać z zespołem koncerty, pokazał auto, którym zespół przemieszcza się po kraju. Widzowie mogli się dowiedzieć, że jest organistą w kościele pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach. Zbigniew Kasprzyk, proboszcz parafii wypowiadał się o nim w samych superlatywach. Stwierdził, że Zieliński ma wspaniały głos, pięknie gra na organach, cieszy się szacunkiem miejscowych i mimo sukcesów i częstej obecności w radio i telewizji, pozostaje życzliwym, uczynnym i pracowitym człowiekiem. W programie jest ciekawa scena nagrana przed wojsławickim ratuszem. Zieliński informuje w niej o tym, że jest trębaczem i zwyciężył organizowany przez samorząd konkurs na hejnał. Następnie muzyk wyjmuje trąbkę i gra wojsławicki hejnał. Na koniec mówi, że gra wielkie plenerowe koncerty i nawiązał liczne kontakty z członkami innych zespołów muzycznych tej branży.
Ostatnie zdanie nie jest rzucone na wiatr. „Defis” nakręcił ostatnio piosenkę „Zakochane oczy” z Marcinem Millerem. To legenda disco polo znana m.in. z utworu „Jesteś szalona”. Nowy, wspólny utwór zespołu „Defis” i Millera zagrano ostatnio w popularnym programie „Pytanie na śniadanie”. Na jednym z portali disco polo pisano, że piosenka ma szansę zyskać miano „ekstazy roku”…
Zieliński i Jasiuk to nie jedyni muzycy, którzy rozsławiają gminę Wojsławice. Karolina Szpunar, studentka z Turowca, znana z występów w zespole „Mada Bis”, znalazła się w V edycji talent show „Disco Star”. W piątym odcinku Szpunar przeszła do kolejnego etapu zmagań konkursowych. Więcej o Karolinie i jej występach na stronie internetowej POLO.TV.
Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice, jest pełen uznania dla muzyków.
– Dla naszej gminy to niezwykła promocja, za co serdecznie im dziękuję – mówi wójt Gołębiowski. – Życzę muzykom powodzenia i liczę na dalsze sukcesy. (mo)