Elektromet Gazelą Biznesu

Chełmska firma Elektromet znalazła się w prestiżowym gronie przedsiębiorstw wyróżnionych tytułem „Gazela Biznesu 2016”. – To dla nas bardzo miła niespodzianka, tym bardziej, że w tym roku obchodzimy nasze dwudziestolecie – mówi właścicielka firmy.

„Gazele Biznesu” to ranking organizowany od szesnastu lat przez „Puls Biznesu”, uwzględniający najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie firmy. „Gazele” przyznawane są przedsiębiorstwom, które dzięki prężnemu rozwojowi doskonale dają sobie radę na rynku i śmiało mogą rywalizować nawet z większymi konkurentami. W tym roku w gronie wyróżnionych znalazła się także chełmska firma Elektromet.
– Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia – mówi Bożena Zalewa, właścicielka firmy. – Co ciekawe, wcale nie zabiegaliśmy o nie. W listopadzie ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że zostaliśmy ujęci w rankingu i zaproszeni na galę „Pulsu Biznesu” do Lublina.
Jak dodaje właścicielka, wyróżnienie „Gazelą Biznesu” to też miła niespodzianka na przypadający w tym roku okrągły jubileusz istnienia firmy.
– Działamy od stycznia 1997 roku, czyli już od dwudziestu lat, więc ta „Gazela” to też fajny prezent na nas z tej okazji. Dodam jeszcze, że w rankingu zostały sklasyfikowane te firmy, które w ciągu ostatnich kilku lat nie odnotowały strat, a wzrost przychodów ze sprzedaży – mówi B. Zalewa.
Centrum Techniki Narzędziowej Elektromet, bo właśnie tak brzmi pełna nazwa firmy zatrudnia obecnie 24 osoby. Oferuje elektronarzędzia, maszyny i urządzenia do robót budowlanych i drogowych, farby, lakiery, impregnaty, narzędzia do ogrodu, osuszacze wilgoci i wiele innych. Prowadzi 4 punkty sprzedaży – dwa w Chełmie (przy ul. Szkolnej i I AWP) oraz w Krasnymstawie i Hrubieszowie.
(kw, fot. Puls Biznesu)