Elektryczny skuter Seata

Seat w ramach rozwoju marki, sukcesywnie wzbogaca swoją ofertę o pojazdy elektromobilne i mikromobilne. Wśród nich znajdują się m.in. skutery elektryczne. Hiszpański producent do tej pory mógł pochwalić się dwoma modelami tego typu pojazdów – MÓ 125 i MÓ 125 Performance. Do obecnej gamy właśnie dołącza nowy Seat MÓ 50, który na rynku europejskim pojawi się w pierwszym kwartale 2023 roku.


Seat MÓ, komórka hiszpańskiej marki, powstała w 2020 roku. Jej działalność opiera się na strategii rozwoju miejskiej mobilności ogłoszonej podczas City Expo World Congress w 2019 roku. W swojej ofercie ma wiele innowacyjnych rozwiązań, ale przede wszystkim stawia na hulajnogi oraz skutery elektryczne. Obecnie do gamy dwóch mocniejszych skuterów dołącza jednoślad o mniejszej mocy – odpowiednik skuterów o pojemności 50 cm3. Skuter ma zasięg do 172 km, a jego użytkownicy będą mieli również możliwość skorzystania z dedykowanej aplikacji na smartfony.

Kierowcy będą mieli do wyboru trzy tryby jazdy: City, Sport i Eco. Dostępny będzie również bieg wsteczny, ułatwiający manewrowanie. Skuter na drodze rozwija prędkość maksymalną 45 km/h,

a w trybie Sport osiąga ją w jedynie 3,8 sekundy. Podstawą funkcjonowania pojazdu jest układ napędowy eScooter. Wykorzystuje on zaawansowany bezszczotkowy silnik elektryczny połączony z wymiennym akumulatorem litowo-jonowym o mocy 5,6 kWh. Ładowanie odbywa się w bardzo łatwy sposób. Można go ładować zarówno w pojeździe, jak również wyjąć i podłączyć do gniazdka elektrycznego. Akumulator, korzystając ze stałego źródła zasilania, zostanie w pełni naładowany w przeciągu zaledwie 6-8 godzin.