Elektryk z Chin już w Polsce

Elektryczny dwuosobowy samochód marki ZD, który przejedzie 100 km za cenę filiżanki kawy jest już dostępny w Polsce. Jego importerem i wyłącznym dealerem w Polsce jest utworzona przez Holding 1 spółka Electric Vehicles Poland.


Słowa elektromobilność i elektryfikacja, w odniesieniu do motoryzacji, odmieniane są przez wszystkie przypadki już od lat. – Elektromobilność to już znak naszych czasów, ale też wciąż wyzwanie – mówi Jacek Drogosz, prezes Holdingu 1. – Powszechne jest przekonanie o jej zaletach, ale równocześnie także świadomość barier ograniczających jej rozwój. Odpowiedzią na część z czynników hamujących rozwój elektryfikacji motorynku jest – naszym zdaniem –mikromobilność, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tego segmentu nad Wisłę. uzasadnia Jacek Drogosz.

Mikrosamochód ZD

Zalety mikromobilności łatwo docenić na przykładzie wprowadzanego właśnie na polski rynek samochodu ZD. Jest odpowiednio szybki i zwinny, może poruszać się buspasem i parkować w strefach płatnych za darmo, a koszt przejechania nim 100 kilometrów można porównać z kosztem zakupu filiżanki kawy. Wielką zaletą auta ZD jest możliwość ładowania go z domowego gniazdka.

Podstawowe dane techniczne mikrosamochodu D2S

Prędkość maksymalna – 85 km/h

Przyspieszenie od 0 do 50 km/h – 7 sekund

Zasięg maksymalny – 200 km

Koszt ładowania na 100 km – 3 zł 70 gr (+ VAT)

Czas ładowania wystarczający do przejechania 100 km – 4 godziny

Liczba pasażerów – 2

Całkiem spory bagażnik – 274 l

Wymiary: długość ­–2763 mm; szerokość –1539 mm; wysokość – 1524 mm