Emeryci przygarną działkowców

O pomoc w znalezieniu siedziby na biuro zwrócili się do Przewodniczącego Rady Miasta Świdnik, Włodzimierza Radka, działkowcy z ROD im. Obrońców Westerplatte. Sprawa wcale nie jest łatwa, bo miasto nie dysponuje wolnymi lokalami użytkowymi, ale wszystko wskazuje na to, że działkowcom uda się pomóc.


Z końcem stycznia prezes zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Obrońców Westerplatte w Świdniku, Stanisław Pszeniczka zwrócił się do przewodniczącego rady miasta Włodzimierza Radka z prośbą o pomoc w znalezieniu lokalu na terenie Świdnika, w którym zarząd mógłby prowadzić swoje biuro i świetlicę, zaznaczając, że chodzi oczywiście o lokal na wynajem, za który działkowcy będą płacić. Wyjaśnił również, że wynajmowane do tej pory pomieszczenie w podpiwniczeniu budynku Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Piłsudskiego nie spełnia norm przeciwpożarowych i bezpieczeństwa, stąd potrzeba znalezienia nowego.

Radny Radek prośbę działkowców przedłożył władzom miasta, proponując że mogliby oni korzystać z pomieszczeń w budynku przy ul. Norwida 2B, gdzie swoją siedzibę ma świdnicki oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jak wyjaśnił, rozmawiał już na ten temat z przedstawicielem związku, a takie rozwiązanie pozwoliłoby także rozbić koszty związane z użytkowaniem lokalu na dwóch najemców.

W odpowiedzi na wniosek radnego ratusz poinformował, że nie dysponuje wolnymi lokalami użytkowymi, ale nie widzi przeszkód, aby z pomieszczeń budynku przy Norwida 2 oprócz ZERiI korzystali również działkowcy, jeśli oba podmioty zgadzają się na to rozwiązanie, a w celu sfinalizowania najmu organizacje powinny złożyć stosowne oświadczenie o chęci wspólnego korzystania z lokalu. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here