Emocje przed wyborami

30 sierpnia odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy Gorzków. W szranki rywalizacji staną Ryszard Wiącek i Iwona Lis. I choć do wyborów pozostał miesiąc, Wiącek uważa, że walka o zwycięstwo może być nierówna…

Z mandatu radnej gminy Gorzków zrezygnowała Małgorzata Fidecka. Reprezentowała okręg Gorzków Wieś. Na jej miejsce kandydują Ryszard Wiącek i Iwona Lis. Ta ostatnia sprawuje funkcję sołtysa Gorzkowa. Ostatnio odbyło się losowanie, kto zasiądzie w dziewięcioosobowej gminnej komisji wyborczej. Tak się złożyło, że aż sześć osób, które znalazły się w komisji, zostały zgłoszone z komitetu wyborczego Iwony Lis. Trzy kolejne natomiast zgłosił komitet Ryszarda Wiącka.

– To niesprawiedliwe, że moja konkurentka będzie miała aż sześciu swoich przedstawicieli w komisji wyborczej, a ja zaledwie trzech – uważa Wiącek.

Kandydat przekonuje, że walka o mandat radnego już teraz nie jest równa. – Na każdym kroku widać, że pani sołtys ma poparcie ze strony Polskiego Stronnictwa Ludowego – mówi Ryszard Wiącek. – Wójt też zachowuje się tak, jakby chciał, żeby to pani Lis wygrała te wybory. Obawiam się, że nawet ściany będą jej pomagać. Broni jednak nie składam, będę walczył, zabiegam o głosy mieszkańców. Chcę naprawdę coś zrobić w tej radzie dla gminy i wsi Gorzków – zapewnia.

Wybory uzupełniające do rady gminy Gorzków odbędą się w niedzielę 30 sierpnia. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here