Fabryka coraz bardziej realna

Choć wielu nie dowierza w plany budowy zakładu produkcyjnego w Chełmskiej Podstrefie Ekonomicznej, do magistratu wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę fabryki. Inwestorem jest lubelska firma „Wilk 2”, która chce w Chełmie produkować opakowania z tworzyw sztucznych.

Zdzisław Szwed, wiceprzewodniczący rady miasta, na ostatniej sesji poddał w wątpliwość budowę zakładu w chełmskiej podstrefie ekonomicznej. W jego opinii, trudno wierzyć urzędnikom, że takie przedsięwzięcie powstanie, skoro mówi się o nim od wielu, wielu miesięcy, a przy Hutniczej, gdzie znajduje się strefa, jak nie było fabryki, tak jej nie ma.
Tymczasem w ubiegłym tygodniu do urzędu miasta wpłynął oficjalny wniosek o wydanie pozwolenia na budowę fabryki w chełmskiej podstrefie. Dotyczy on zakładu produkcyjnego z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Zakład ma mieć powierzchnię kilku tysięcy metrów kwadratowych. Wybuduje go firma „Wilk 2” z Lublina. – Może ten fakt sprawi, że radny Szwed i inni niedowiarkowie zmienią zdanie i uwierzą w uruchomienie produkcji – komentują urzędnicy.

– Pozwolenie budowlane zostanie wydane niezwłocznie po sprawdzeniu dokumentacji. Oznacza to, że inwestor będzie mógł rozpocząć budowę już w najbliższych tygodniach – twierdzi Agata Fisz, prezydent Chełma.
Niewykluczone, że niebawem firma rozpocznie także poszukiwanie pracowników. Zgodnie z zapowiedziami inwestora zatrudnienie w fabryce znaleźć ma na początek około 30-40 osób.
Władze miasta zapewniają również, że to nie koniec nowych inwestycji i kolejnych miejsc pracy. W chełmskim urzędzie cały czas trwają przygotowania do przetargów na sprzedaż kolejnych terenów w podstrefie ekonomicznej. (ptr)