Fabryka Cukierków Pszczółka ma nowego prezesa

Fabryka Cukierków „Pszczółka”, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A., oficjalnie otworzyła nowy zakład produkcyjny w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na lubelskim Felinie w listopadzie ubiegłego roku. Lubelska fabryka jest jedną z najnowocześniejszych w Europie. Jej budowa kosztowała ponad 153 mln złotych. Zatrudnia blisko 200 osób, czyli o 70 procent więcej niż stary zakład przy ulicy Krochmalnej.

Robert Rudnicki został nowym prezesem zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka Sp. z o.o. w Lublinie. Jego kandydatura została uznana za najlepszą po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego ogłoszonego przez Radę Nadzorczą Spółki.


Robert Rudnicki z Pszczółką związany jest od 2017 roku. Najpierw był członkiem zarządu, a od 23 lipca pełnił obowiązki prezesa spółki, po zwolnieniu prezesa Aleksandra Batorskiego, do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

– Chciałbym, aby Pszczółka stała się rozpoznawalną marką ogólnopolską. W ubiegłym roku uruchomiliśmy nowoczesną fabrykę, która pozwoliła wprowadzić na rynek nowe produkty, jak cukierki czekoladowe. Teraz musimy dotrzeć z naszymi wyrobami do jak największej ilości klientów. To duże wyzwanie, gdyż działamy na bardzo konkurencyjnym rynku. Ale jestem optymistą, bo mamy dobry produkt, a pomaga nam także fakt, że jesteśmy jedną z nielicznych firm na rynku ze 100 proc. polskim kapitałem. Dzisiaj klienci coraz bardziej zwracają uwagę na miejsce pochodzenia produktu, chcemy to wykorzystać – mówi Robert Rudnicki, prezes Fabryki Cukierków Pszczółka Sp. z o.o.

Robert Rudnicki ma 20-letnie doświadczenie handlowe, w szczególności na rynku słodyczy. Z powodzeniem tworzył i organizował działy sprzedaży oraz wprowadzał nowe produkty i marki. Pracował w tak znanych firmach jak Hortex, Roshen i Gellwe. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here