Fabryka ogromnych możliwości

Elpes, jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie zajmujących się produkcją opakowań dla branży kosmetycznej, rozpoczęła produkcję na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Braci Krausse 5. Oprócz nowoczesnej hali produkcyjnej z magazynem wysokiego składowania na Felinie znalazły się także pomieszczenia biurowe.


Duża część klientów Elpes to firmy z branży kosmetycznej. Głównym udziałowcem przedsiębiorstwa jest polski pionier w dziedzinie produkcji tub laminatowych, który ponad 20 lat temu zdecydował się zainwestować w produkcję tego typu opakowań nad Wisłą.

Dziś tuby laminatowe to jeden z najbardziej pożądanych rodzajów opakowań w branży kosmetycznej.

Działalność Elpes nie ogranicza się tylko do tego segmentu rynku. Produkowane w lubelskiej fabryce tuby z powodzeniem znajdą zastosowanie także w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej i innych.

– Zawsze cieszy mnie fakt, że nowi inwestorzy podkreślają wybór naszego miasta ze względu na jego dynamiczny rozwój i otwartość. Kolejną firmą, która zdecydowała się zainwestować w Lublinie jest firma Elpes. Jej działalność doskonale wpisuje się w przemysłowy charakter lubelskiej podstrefy.

Szczególna dbałość o środowisko dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w zakładzie produkcyjnym firmy stanowi wartość dodaną dla budowania społecznej odpowiedzialności i klimatu gospodarczego Lublina – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

– Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży. Dzieje się tak za sprawą naszej elastyczności, otwartości i doświadczenia. Mimo że Elpes jest młodą firmą, to wielu z naszych pracowników posiada średnio 15-letnie doświadczenie w produkcji tub laminatowych. Jesteśmy otwarci na wszystkich klientów bez względu na specyfikę i wielkość firmy.

Posiadamy najnowcześniejszy sprzęt i od niedawna doskonałą, dającą ogromne możliwości fabrykę w Lublinie oraz fantastyczną załogę. Wybraliśmy Lublin, bo to miasto, które doskonale do nas pasuje – otwarte, rozwijające się i przyjazne. Jest też coraz lepiej skomunikowany z resztą świata. Wierzymy, że nasza firma będzie rozwijać się razem z Lublinem i bardzo chcemy, aby działalność Elpes również przyczyniła się do postępu tego wspaniałego miasta – mówi Marek Jaroszyński, prezes zarządu Elpes.

Docelowo w lubelskiej fabryce będzie pracować około 40 osób. Budynek o powierzchni ok. 2.500 m2 jest zaprojektowany tak, aby dawać możliwość dalszej rozbudowy. Przestrzeń biurowa wraz z pomieszczeniami socjalnymi zajmuje powierzchnię 500 m2. Hala produkcyjna o wielkości 1000 m2 mieści najnowocześniejszy szwajcarski park maszynowy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich metod produkt finalny jest identyczny i charakteryzuje się najwyższą jakością.

Produkcja tub laminatowych odbywa się na wysokowydajnych maszynach, które w maksymalny sposób dbają o środowisko minimalizując zużycie energii elektrycznej. Nowa siedziba posiada także przestronny magazyn wysokiego składowania o powierzchni 1000 m2. Firma podąża za najnowszymi trendami na rynku opakowań wzbogacając wciąż i modyfikuje swoją ofertę. W ostatnim czasie wprowadziła między innymi nowe zamknięcie tuby – nakrętkę octagonalną. W strukturze tub produkowanych w Lublinie wprowadzone zostało innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia znaczne zmniejszenie zużycia materiałów potrzebnych do ich wytworzenia.