Fabryka Sportu podsumowała półrocze

Okres startowy (od stycznia do czerwca 2019) był bardzo pracowity dla zawodników Fabryki Sportu Chełm. Chełmscy fighterzy wywalczyli kilkanaście medali na imprezach w różnych częściach Polski.

9 marca na gali TFL w Radomu reprezentant Fabryki Sportu Michał Kostecki (kat. wag. 74 kg) po wielokrotnej wymianie ciosów i obaleniach pokonał Krzysztofa Świętulskiego z Radomia. 24 marca na gali ALMMA w Lublinie podopieczni Marcina Poźniaka i Kamila Mirzwy zdobyli aż 4 złota i 2 srebra i zajęli miejsce trzecie w klasyfikacji drużynowej. Medale zdobywali: złoto – Rafał Król, Jakub Chorąży, Jakub Nowosad i Denis Pervushyn, a srebro: Marcin Dudek i Dominika Forysiuk. 13 kwietnia na Gali Maximus Worriors VII w Myślenicach pewne zwycięstwo nad zawodnikiem Berserkers Team Bielsko-Biała Remigiuszem Rzemieniewskim, odniósł Kamila Mękala (84 kg).

Niespełna miesiąc później srebrny medal z mistrzostw Polski ADCC w Warszawie przywiózł Grzegorz Mazurkiewicz. 25 maja w Pionkach na gali TFL 17 Kamil Mękal wygrał z Patrykiem Szwajkowskim z Białej Podlaskiej przez jednogłośną decyzję, a Michał Kostecki pokonał Adriana Gralaka z Kozienic na punkty.

Dzień później z kolejnej ALMMA w Lublinie zawodnicy Fabryki Sportu Chełm i Pankration Włodawa przywieźli aż 11 medali. Złote: Denys Pervushyn, Angelika Wiktoria Sobczuk i Jakub Chorąży, srebrne – Adam Albrecht, Marcin Dudek, Jakub Nowosad, Przemek Sobczuk, Dominika Forysiuk, Rafał Król, Mateusz Kuźnicki, brązowy – Tomasz Szewczyk.

W klasyfikacji klubowej FS Chełm zajął wówczas miejsce pierwsze i Amatorską Ligę MMA zakończył na trzeciej pozycji. 31 maja na gali biznesowej Fight Club M. Kostecki pokonał Jakuba Owczarek z Wałbrzycha. Wreszcie 8 czerwca w Przeworski na Carpathion Warriors VI Kamil Mękal zdominował swojego przeciwnika Dawida Pietlucha z Przeworska. W drugiej rundzie, po mocnych ciosach w parterze, Mękal zwyciężył przez TKO. (kg)