Fajki zamiast kiszonej kapusty

Pomysłowość przemytników nie zna granic! Krasnostawscy kryminalni odkryli tysiące paczek trefnych papierosów w… beczce na kiszoną kapustę. Do zdarzenia doszło w jednej z posesji w gminie Żółkiewka.

We wtorek (9 lipca) policjanci z Krasnegostawu przeszukali teren jednej z posesji w gminie Żółkiewka. – W trakcie czynności zabezpieczyli 1240 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy – informuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Nielegalny towar ukryty był w beczkach na kapustę, które znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych.

Część kontrabandy była w pomieszczeniach mieszkalnych – dodaje. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, to straty skarbu państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 21 tys. zł.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar, a jego właściciel wkrótce usłyszy zarzuty. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru. (kg)