Fajsławice na Europejskim Festiwalu Smaku

Od 2 do 8 września w Lublinie odbywał się Europejski Festiwal Smaku. W jedenastej edycji imprezy wzięły udział panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach oraz zespół Fajsławianki.

Oprócz koncertów, wystaw, warsztatów, konkursów czy pokazów kulinarnych, festiwalowi towarzyszył międzynarodowy jarmark smaków. Na stoiskach ustawionych na Starym Mieście w Lublinie uczestnicy mogli odnaleźć produkty regionalne krajów europejskich: chleb z Wileńszczyzny, owoce morza z Francji, ormiańskie gołąbki, a także węgierskie wędliny, włoskie sery czy greckie oliwki.

Smakosze alkoholi również mogli znaleźć coś dla siebie. Na jarmarku smaków nie mogło zabraknąć także fajsławickich produktów i potraw lokalnych. W czwartek, na zaproszenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach przygotowały na jarmarku piękne stoisko promocyjne, na którym serwowały nasze smakołyki.

– Niezmiennie największym zainteresowaniem cieszyła się zupa pokrzywowa, która w błyskawicznym tempie została zjedzona przez uczestników. Ponadto na naszym stoisku można było znaleźć pyszne racuchy, pierogi z kaszą gryczaną, chleb ze smalcem i ogórkiem, a także smaczne domowe ciasta – mówi Aleksandra Granat z urzędu gminy w Fajsławicach.

Europejski Festiwal Smaku uświetnił również występ naszego zespołu śpiewaczego Fajsławianki, który na prośbę publiczności dwukrotnie wychodził na scenę. Janusz Pędzisz, wójt gminy Fajsławice, dziękuje członkom Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach oraz członkom zespołu Fajsławianki za promowanie gminy podczas europejskiego wydarzenia. (k)