Fajsławice w telewizji

Gmina Fajsławice gościła na antenie TVP 3 Lublin. W programie „Poranek między Wisłą a Bugiem” 30 marca Feliksa Gorzkowska i Danuta Majcher opowiadały o lokalnych tradycjach kulinarnych związanych z Wielkanocą.

W świątecznych potrawach przygotowywanych przez gospodynie nie brakuje nigdy aromatycznych ziół, z których słynie gmina Fajsławice. Feliksa Gorzkowska i Danuta Majcher przedstawiły również ostatnie działania Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach. Dla uczniów szkoły podstawowej zorganizowano świąteczne warsztaty, podczas których dzieci wykonywały piękne pisanki zdobione fajsławickimi ziołami, a także wielkanocne stroiki. Dorośli uczestniczyli w warsztatach wicia palmy wielkanocnej.

GOK w Fajsławicach ogłosił również konkurs na tradycyjną serwetkę na koszyczek wielkanocny (wyniki poznamy niebawem). Feliksa Gorzkowska poinformowała o dwóch nowych produktach pochodzących z gminy Fajsławice, które zgłoszone zostały do wpisu na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Są to pierogi podrobowe fajsławickie oraz kiełbasa wiejska z Siedlisk. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie. W linku poniżej można obejrzeć nagranie wtorkowego programu (56 minuta nagrania): https://lublin.tvp.pl/53041700/30-marca-2021 (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here