Fajsławice wielkim placem budowy

Gmina Fajsławice to obecnie jeden wielki plac budowy. Trwają prace drogowe, termomodernizacyjne oraz roboty przy zagospodarowaniu zbiornika wodnego.

W ostatnich dniach w gminie Fajsławice pełną parą ruszyły roboty drogowe. – Niewątpliwie najważniejszą z nich są prace prowadzone na drodze powiatowej Siedliska – Ksawerówka. Ta wielomilionowa inwestycja zaczyna nabierać zaprojektowanego kształtu, choć z pewnością utrudnia codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Dla korzystających z drogi powiatowej zorganizowano objazd przez Ksawerówkę i Marysin – informuje Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice.

Przy tej drodze powiatowej, w okolicach parku w Siedliskach Pierwszych, prowadzone są też prace na drodze prowadzącej do ujęcia wody. Na 330 m odcinku ukształtowano koryto drogi i położono piach. W najbliższym czasie zostaną ułożone płyty. Nowy dywanik asfaltowy położono na drodze gminnej Ignasin, prowadzącej do pomnika upamiętniającego tragiczne wydarzenia

z 8 września 1946 r. (W obławie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego poległ wówczas oddział Antoniego Kopaczewskiego ps. „Lew” oraz śmierć poniosła rodzina (z czteroletnią córką), u której ukrywali się partyzanci). – Trzymetrowej szerokości nowy asfalt położono na drodze znajdującej się w okolicach kolumny toskańskiej. W niedługim czasie podobne prace rozpoczną się na drodze łączącej tzw. „działki” z drogą gminną, prowadzącą na Suchodoły – mówi Granat.

Na ukończeniu są z kolei prace termomodernizacyjne na budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach. Ocieplony obiekt nabrał ładnego, estetycznego wyglądu. Podobne działania prowadzone są na budynku Ośrodka Zdrowia. – Prace przebiegają sprawnie, zgodnie z założonym harmonogramem. W niedługim czasie rozpocznie się układanie chodnika na skarpach zbiornika wodnego w Fajsławicach. W związku z prowadzonymi pracami inwestycyjnymi prosimy mieszkańców o zachowanie uwagi i bezpieczeństwa – podsumowuje A. Granat. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here