„Fałszywa pandemia” na płocie starostwa

Na powiatowym ogrodzeniu przez dłuższy czas wisiały takie banery. Jak się okazało nielegalnie

Banery i plakaty wiszące przy przystanku autobusowym na al. Jana Pawła II w Świdniku zwróciły uwagę radnej powiatu Edyty Lipniowieckiej. Jak wyjaśnia radna ilość, a także treść niektórych ogłoszeń budzi obawy mieszkańców.


O wyjaśnienie sprawy banerów, które wiszą na ogrodzeniu sąsiadującym z przystankiem na al. Jana Pawła II radna zwróciła się do władz powiatu, który zarządza tym terenem.

– Bardzo proszę o informację, czy Starostwo Powiatowe w Świdniku wydało pozwolenia na wieszanie ogłoszeń i banerów na płocie należącym do jednostki usytuowanym przy rondzie im. Jana Pawła II w Świdniku. Jeśli tak, to proszę o informację, czy starostwo ma wpływ na wieszane tu treści i czy pobiera z tego tytułu opłaty oraz w jakiej wysokości? Jeśli nie, to proszę o interwencję w tej sprawie – pisze radna i dodaje, że ilość ogłoszeń w tym miejscu, jak i treść niektórych plakatów budzi obawy mieszkańców.

Chodzi głównie o baner z napisem „fałszywa pandemia”.

W odpowiedzi na pismo radnej władze powiatu wyjaśniły, że materiały reklamowe zostały umieszone na ogrodzeniu bez wymaganej zgody zarządcy drogi, dlatego zostały bezzwłocznie usunięte. (w)