Fałszywi policjanci znów się obłowili

Blisko 250 tys. zł straciło w ubiegły czwartek troje lubelskich emerytów oszukanych metodą na policjanta. Policja odnotowała tego dnia jeszcze 10 nieudanych prób wyłudzenia w ten sposób od starszych ludzi oszczędności życia.


– Niemal za każdym razem sposób działania oszustów jest taki sam. Historia zaczyna się od telefonu do starszej osoby. Przestępcy podają się za policjantów i pod pretekstem prowadzonej akcji wypytują o oszczędności. Następnie w zależności od kierunku w jakim uda się poprowadzić rozmowę, mówią o wypadku osoby bliskiej lub o zagrożeniu oszczędności emeryta.

Osoba dzwoniąca próbuje wykorzystać łatwowierność swojego rozmówcy i pod presją czasu wymusić przekazanie gotówki – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – Tylko w miniony czwartek lubelscy policjanci zostali powiadomieni o 3 oszustwach metodą „na policjanta” i 10 próbach wyłudzenia pieniędzy. Emeryci wierząc w to, że pomagają rozbić szajkę przestępców przekazali oszustom łącznie blisko ćwierć miliona złotych – dodaje.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Lublina poszukują oszustów i przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach należy powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here