Fatalnie na Sienkiewicza

Radni opozycji wytknęli urzędnikom, że przy ulicy Sienkiewicza jest dziurawa jezdnia, zniszczone chodniki i wybrakowane śmietniczki. – Zrobiłem tam zdjęcie dziesięć lat temu i od tamtej pory nic się nie zmieniło – stwierdził radny Mirosław Czech.

– Przy ulicy Sienkiewicza mieszka wiele starszych osób, a mają do dyspozycji zniszczony, popękany chodnik oraz szosę, zardzewiałe i zamazane znaki drogowe, drzewa wrastają w linie energetyczne i jeszcze brakuje tam śmietniczek – wyliczał radny Mirosław Czech (PiS) podczas wtorkowej sesji. – Ten temat pozostawiam zarządcy drogi. W 2008 roku zrobiłem tam zdjęcie i od tamtej pory nic się nie zmieniło.

Z Czechem zgodził się radny Piotr Malinowski (PO), który miał w tej sprawie postulat także do mieszkańców ul. Sienkiewicza.

– To prawda, że stan infrastruktury przy ulicy Sienkiewicza jest beznadziejny – stwierdził Malinowski. – Kilka lat temu wnioskowałem, aby w ramach budżetu obywatelskiego wykonać tam chodnik, ale na tę inwestycję głosowało bardzo mało osób. Apeluję do mieszkańców, aby wzięli swój los w swoje ręce.

Józef Górny, wiceprezydent Chełma, zwrócił się do drogowców, aby zajęli się tym tematem w miarę możliwości. (mo)