Feralna druga połowa

GARBARNIA KRAKÓW – ChKS CHEŁMIANKA 4:2 (0:1)

Bramki dla Chełmianki strzelili Dawid Salewski w 22 min. i Mariusz Jaroszek w 81 min.

ChKS: Szymkowiak – Jaroszek, Salewski, Olszak, Leśniak (75 Guz), Rak, Grzesiuk (74 Zalewski), Grądz (80 Adamski), Wójcicki, Jabłoński (80 Łubkowski), Lewkowicz (59 Krawiec).

Na mecz z liderem ligi makroregionalnej juniorzy starsi Chełmianki pojechali z nadzieją, że przywiozą choćby jeden punkt. Początek meczu napawał optymizmem. – Mieliśmy swój plan na to spotkanie – mówił po ostatnim gwizdku sędziego, Jan Konojacki, trener juniorów Chełmianki. – Naszą dobrą grę udokumentowaliśmy zdobyciem prowadzenia. Po rzucie rożnym do siatki przeciwnika trafił Dawid Salewski.

To już drugi gol najmłodszego w chełmskiej drużynie zawodnika. 17-latek przy stałych fragmentach jest niezwykle groźny. – Niestety, konsekwencji i koncentracji wystarczyło nam na pierwszą połowę – podkreśla Jan Konojacki. – W drugich 45-minutach popełniliśmy szereg prostych błędów indywidualnych, za które przyszło nam zapłacić golami. Cieszy natomiast poziom determinacji, chęci jak najszybszej zmiany niekorzystnego rezultatu. Przeciwnik bardzo wysoko ustawił dziś poprzeczkę i w pełni zasłużył na zwycięstwo. Wiemy natomiast nad czym musimy popracować, co należy poprawić w naszej grze, a co powielać, bo pozytywnych akcentów w grze mojego zespołu nie brakowało.

Garbarnia tuż po zmianie stron, w 47 min. wyrównała stan meczu, a w 53 min. wyszła na prowadzenie. W 71 min. podwyższyła wynik i choć Mariusz Jaroszek zdobył kontaktowego gola, minutę później, gospodarze znów objęli dwubramkowe prowadzenie, którego już nie oddali. W sobotę 13 kwietnia o 12.00 na stadionie miejskim w Chełmie zespół trenera Konojackiego zmierzy się z SMS Resovia Rzeszów. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

A oto pozostałe wyniki 4. kolejki ligi makroregionalnej grupy „D”, juniorów starszych: Star/Juventa Starachowice – Hutnik Kraków 2:2, Orlęta Radzyń Podlaski – Stal Rzeszów 3:2, SMS Resovia Rzeszów – Orlęta Kielce 2:0. (r)

1. Garbarnia 4 12 9-4
2. SMS Resovia 4 9 7-2
3. Hutnik 4 8 8-4
4. Orlęta K. 4 6 5-5
5. CHEŁMIANKA 4 5 5-6
6. Orlęta RP 4 3 6-10
7. Star/Juventa 4 2 4-7
8. Stal Rz. 4 0 6-12