Ferie bez nudy

W najbliższy poniedziałek 11 lutego rozpoczynają się ferie zimowe. Młodzi świdniczanie, którzy nie wyjadą na zimowiska, nie są skazani na siedzenie w domu przed telewizorem czy komputerem, bo miejskie placówki oświatowe i kulturalne przygotowały ofertę ciekawych zajęć. Przez całe ferie czynne będzie również lodowisko przy SP nr. 5, a bez żadnego wpisowego i bez limitów można będzie uczestniczyć w zajęciach w ZSO Nr 1 czy pograć w planszówki w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej.


Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku

Pierwszego dnia ferii odbędą się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy i przygotowywania słodkich lizaków. We wtorek uczestnicy półkolonii w MOK wybiorą się do Lublina na wrotki w Skate Town. Środę również będzie można aktywnie spędzić czas w lubelskim Bounce Poland. Czwartek to seans filmowy w kinie „Lot” i warsztaty zumby. Natomiast w piątek dzieci znowu odwiedzą Lublin, tym razem, żeby spróbować swoich sił na warsztatach w Muzeum Cebularza.

MOK zaplanował dwa takie turnusy dla łącznie 90 uczestników: od 11 do 15 lutego i od 18 do 22 lutego. Opłata wynosi 100 zł od dziecka, ale na dziś lista uczestników jest już skompletowana. Można wpisać się na listę rezerwową za pośrednictwem strony www.mok.swidnik.pl/zima2019.

Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku

Jak zawsze w ferie czas najmłodszym bezpłatnie zorganizują pracownicy Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku, gdzie również odbędą się dwa pięciodniowe turnusy. W programie zajęcia świetlicowe, gry i zabawy ruchowe, konkursy, wyjścia do kina. Zapisy telefonicznie lub osobiście w sekretariacie.

Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku

Z kolei SDK zaprasza na warsztaty. W poniedziałek, 11 lutego, zaplanowano zajęcia plastyczne i taneczne, we wtorek wokalne i teatralne, a w piątek rękodzielnicze. W drugim tygodniu ferii w poniedziałek odbędą się zajęcia taneczne, w środę teatralne i wokalne, a w piątek – rękodzielnicze i kabaretowe. Cena za jedne takie zajęcia to 10 zł.

ZSO nr 1 w Świdniku

Ferie ciekawie można też spędzić w… szkole. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 zaprasza wszystkich – i to bez jakichkolwiek zapisów czy opłat na zajęcia szachowe, sportowe, matematyczne i rozwiązywanie łamigłówek.
Joanna Niećko