Ferie, czas – start!

Blisko 3 700 świdnickich uczniów rozpoczęło dwutygodniową labę. Wielu z nich ferie spędzi w mieście. Nie wszyscy jednak chcą ten czas spędzić bezczynnie. Miejsca na dodatkowe zajęcia rozeszły się jak świeże bułeczki.


W tym roku Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku przygotował dwa feryjne turnusy. Jak zwykle chętnych było bardzo wielu. Miejsca na zajęcia z animatorami z MOK pod hasłem „Zima w mieście”, jak i te zaplanowane przez pracowników Miejskiego Centrum Profilaktyki szybko znalazły amatorów. Nie oznacza to jednak, że na tych, którzy się spóźnili nie czekają już żadne atrakcje.
We wtorek 30 stycznia o godz. 10 w sali widowiskowej MOK odbędzie się spotkanie z iluzjonistą Michałem Zorskim. Świdnicki MOK zaprasza także do udziału w warsztatach tańca towarzyskiego. Szczegóły na www.mok.swidnik.pl.
– Warto także sprawdzić ofertę szkół – zachęca Bożena Zapalska, naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych w świdnickim magistracie. Placówki zapraszają bowiem do spędzenia ferii… w szkole.
Szkoła Podstawowa nr 7 zaplanowała dla swoich uczniów rozbudowany pakiet zajęć pod hasłem „Ferie z Siódemką”. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-14 i 15-18 w hali sportowej uczniowie będą mogli zagrać w piłkę ręczną, siatkówkę, minisiatkówkę, piłkę nożną, unihokeja, koszykówkę, ping-ponga i szachy.
W Szkole Podstawowej nr 5 dzieciaki będą rozwijały swoje umiejętności plastyczne, wiedzę historyczną i zakresu fizyki. Mogą również wziąć udział w zabawach rozwijających logiczne myślenie i zajęciach sportowych. Basen będzie otwarty w ciągu całych ferii od 10 do 22, w godz. 10-14 za 2 zł/1h, w pozostałych godzinach wg cennika (normalny 9 zł/1h, ulgowy 5 zł/1h). Lodowisko szkolne zaprasza wszystkich od 10 do 22 w godz. 10-14 za 2 zł/1h, w pozostałych godzinach wg cennika (normalny 5 zł/1h, ulgowy 3 zł/1h), czynne codziennie łącznie z weekendami.
Opiekunowie z Szkoły Podstawowej nr 4 przygotowali dla swoich podopiecznych zajęcia sportowe, logopedyczne, językowe, plastyczne i literackie. Chętni będą mogli zagrać w gry planszowe bądź wziąć udział w warsztatach chóralnych.
Maturzyści z II LO mogą poświęcić wolny czas na przygotowania do egzaminu maturalnego – wsparcia udzielą im ich nauczyciele przedmiotowi. Poza nauką mogą wziąć udział w zajęciach sportowych, literackich, filozoficznych, retorycznych i poćwiczyć razem z chórem.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 udostępniła sale gimnastyczne w gmachach SP nr 3 i dawnego Gimnazjum nr 1 oraz „orliki” przy obu budynkach dla dzieci i rodziców w godz. 12-14 od poniedziałku do piątku. (mg)