Ferie w Izbicy na sportowo

Dzieci i młodzież z Izbicy nie spędzają ferii przed komputerem. Jak co roku, również i w tym, w szkole podstawowej odbyły się turnieje tenisa stołowego i piłki nożnej. Organizacją zawodów zajął się Mariusz Olech, nauczyciel wychowania fizycznego, a o puchary i medale zadbał burmistrz miasta i gminy Izbica, Jerzy Lewczuk.

Zawody pingpongowe i piłkarskie podczas ferii zimowych to w Izbicy tradycja. Pierwsze rozegrano w 1994 roku. Tylko w minionym roku, z powodu pandemii Covid-19 i obowiązujących obostrzeń, nastąpiła przerwa. Do turnieju tenisa stołowego zgłosiło się 49 uczniów ze szkół podstawowych w Izbicy, Tarnogórze Kolonii, Wirkowic, Tarnogórze i Tarzymiech. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych. Zmagania chłopców z rocznika 2009 i młodszych zakończyły się zwycięstwem Alana Czuby z SP Izbica.

Drugie miejsce zajął Dawid Sowa z SP Wirkowice, a trzeci był Antoni Kapeluszny z SP Izbica. Turniej chłopców urodzonych w latach 2007-2008 wygrał Kacper Dąbrowski z Izbicy, drugą pozycję zajął jego szkolny kolega Filip Juściński, a trzeci był Łukasz Sowa z Wirkowic. W rywalizacji dziewcząt najlepszą okazała się Julia Smalira z SP w Tarnogórze Kol., która wyprzedziła Małgorzatę Jóźwiak z SP w Izbicy i swoją szkolną koleżankę – Julię Kowalczyk. Laureatom medale i dyplomy wręczał dyrektor Szkoły Podstawowej w Izbicy, Jacek Grzesiuk.

W turnieju piłkarskim rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach. W najmłodszej, w której wystąpili chłopcy z rocznika 2009 i młodszych wzięło udział pięć zespołów. Zwyciężyła SP Izbica, grająca w składzie: Alan Czuba, Krystian Studnicki, Antoni Kapeluszny i Damian Stępniak. Drugie miejsce zajęła SP Tarnogóra Kol.: Jakub Bartoń, Daniel Pawelec, Hubert Wdowicki, Michał Rybak, Jakub Kudan. Na trzeciej pozycji uplasowała się druga drużyna z SP w Izbicy, która wystąpiła w składzie: Arkadiusz Sidor, Hubert Kowalczyk, Dawid Jakubiec, Wojciech Osina, Patryk Konieczny.

Rywalizacja starszych uczniów, z roczników 2007 i 2008, zakończyła się również sukcesem SP Izbica. W jej składzie zagrali: Kacper Dąbrowski, Filip Juściński, Jakub Kowalczyk, Patryk Dubaj, Tymoteusz Repeć. Na drugim miejscu uplasowała się SP Tarnogóra: Maciej Dyński, Jakub Szydło, Jakub Komorowski, Patryk Korzeniowski, Arkadiusz Smalira. Trzecia pozycja przypadła szkole w Wirkowicach, w składzie której wystąpili: Łukasz Sowa, Jakub Repeć, Bartłomiej Dudek, Filip Skubikowski.

Organizatorem sportowych zmagań uczniów był Mariusz Olech, nauczyciel w-f w SP w Izbicy. Turnieje odbyły się pod honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Izbica, Jerzego Lewczuka. – Imprezy sportowe podczas ferii cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy wysoka frekwencja uczestników. Dały możliwość uczniom aktywnego spędzenia wolnego czasu w atmosferze zdrowej rywalizacji sportowej – podkreśla burmistrz Lewczuk. (ps)