Ferie z KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież na feryjne zajęcia. – Oferujemy różne formy aktywności dla trzech grup uczestników – zachęca Damian Kozyrski, dyrektor KDK.

Najmłodszych – w wieku 6-12 lat, dom kultury zaprasza w dniach 16-20 stycznia (w godzinach 10.00-12.00) na „Roztańczony KDK”. Podczas warsztatów uczestnicy poznają proste układy taneczne, podstawy fitnessu i tańca współczesnego. W tych samych godzinach, młodzież w wieku 12-16 lat będzie mogła uczestniczyć w warsztatach plastycznych.

W programie m.in. malowanie tkanin pod kierunkiem doświadczonego instruktora oraz przygotowanie własnej wystawy. Natomiast w dniach 23-27 stycznia (w godzinach 10.00-12.00) dzieci w wieku 6-12 lat wezmą udział w warsztatach teatralno-plastycznych. W programie m.in. „Teatr cieni” – przygotowanie własnego spektaklu oraz „Teatralne przebieranki” – wykonywanie i ozdabianie masek. 23 stycznia KDK zaprasza też na „Herpetarium” – słów kilka o żółwiu, wężu i jaszczurce, czyli warsztaty z żywymi gadami.

Zajęcia w ramach „Ferii z KDK” przeznaczone są dla dzieci z terenu miasta Krasnystaw. Udział w nich jest bezpłatny. Zapisy odbywają się w sekretariacie domu kultury.
Specjalne seanse podczas ferii planuje też kino „Morskie Oko”. W czwartek, 19 stycznia, dzieci będą mogły obejrzeć najnowszą animację ze świata Shreka pt. „Kot w butach. Ostatnie życzenie”.

W piątek, 20 stycznia i w czwartek, 26 stycznia, wyświetlony zostanie film „Wielki zielony krokodyl domowy”, który jest ekranizacją serii książek dla dzieci autorstwa Bernarda Webera. W piątek, 27 stycznia, kino zaprasza na animację „Zadziwiający kot Maurycy” oraz na film familijny „Uwolnić Poly”. Bilety na poszczególne seanse można rezerwować w kasie KDK oraz na www.bilety.krasnystaw.pl. (kg)