Festiwal nauki w Jedynce

Tradycją SP nr 1 w Krasnymstawie jest coroczna organizacja festiwalu nauki „Będzie się działo”. W tym roku impreza odbyła się 26 listopada i przybrała formę międzyszkolnego konkursu projektów uczniowskich.

Nad przebiegiem festiwalu czuwali uczniowie z klasy VI a pod opieką nauczycieli. Amelia Kluch i Lena Galewska pełniły funkcję prowadzących, Michał Smyk zajmował się obsługą sprzętu i multimediów. W części konkursowej projekty obejmowały zagadnienia z biologii, matematyki z geografią oraz fizyki. Laureatami festiwalu zostali: z fizyki – Hubert Pylak i Kacper Kowalski z SP nr 1, z biologii – Bartłomiej Sadowski z SP nr 5, z matematyki z geografią – Klaudia Skubisz z SP nr 5 w Krasnymstawie.

W drugiej części imprezy zorganizowano pokazy nowoczesnych technologii. Największe zainteresowanie wzbudziła nauka przy użyciu najnowszej technologii VR. Wirtualna rzeczywistość, która została zaprezentowana przez Kacpra Bronisza – przedstawiciela firmy Virtual Quest z Lublina, pozwoliła zarówno uczniom, jak i nauczycielom odbyć podróż w przestrzeń kosmiczną i z bliska eksplorować jej tajemnice. Zajęcia poprowadziła Katarzyna Garbacka. (k)