Festiwal piosenki chrześcijańskiej

Już po raz czwarty najstarsza krasnostawska świątynia – kościół pw. św. Franciszka Ksawerego – wypełniła się śpiewem uczestników powiatowego festiwalu piosenki chrześcijańskiej.

9 czerwca odbyła się kolejna edycja festiwalu, który na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości powiatu krasnostawskiego. Wydarzenie otworzył Mirosław Jurkowski – wicedyrektor ZSP nr 2 w Krasnymstawie, który przywitał przybyłych gości. W imieniu poseł Teresy Hałas na imprezie pojawili się Mirosław Księżuk i Katarzyna Bojarska. Władze samorządowe reprezentował wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki. Obecna była także przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Izbicy Anna Kukulska.

Zebrani w najstarszej krasnostawskiej świątyni mogli wysłuchać piosenek i pieśni w wykonaniu dzieci i młodzieży. Najwięcej wzruszeń  dostarczyli najmłodsi artyści – dzieci z Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie oraz „Sowy” z Teatralnej Ósemki pod opieką Sylwii Lasoty.

Udział w festiwalu wzięli też: Gabriela Basińska oraz Złota Piątka z SP nr 5 w Krasnymstawie (pod opieką Małgorzaty Dzik), Agata Skorek z ZSP nr 2 w Krasnymstawie, Anna Żebrowska z GOK Krasnystaw (pod opieką Zbigniewa Wolanina), Jagoda Batejko z MDK (pod opieką Jadwigi Litkowskiej), Krystian Mojski z MDK (również pod opieką J. Litkowskiej), Patrycja Chwała z I LO (pod opieką Anny Kowalskiej), Maja Szostak z MDK (pod opieką Anny Klus), Maja Kucharska z MDK (również pod opieką A. Klus) oraz Martyna Liśkiewicz z SP nr 1 w Krasnymstawie (pod opieką Tomasza Chałbińskiego). Organizatorzy uroczystości: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i ZSP nr 2 w Krasnymstawie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here