Fiat 500 najlepszym elektrykiem

Za nami 20. edycja plebiscytu Auto Lider. W kategorii aut elektrycznych i hybrydowych najlepszy okazał się pierwszy w pełni elektryczny model Fiata, czyli Fiat 500.


Zwycięski nowy Fiat 500 to kultowy samochód, oferujący nową jakość jazdy po zatłoczonym mieście przy zachowaniu maksymalnej dbałości o środowisko naturalne. Podobnie jak pierwszy Fiat 500 60 lat temu zmotoryzował Włochy, tak dziś jego trzecia generacja ożywia rynek samochodowy, dostarczając nowy wymiar i charakter elektrycznej, zrównoważonej mobilności w mieście i poza nim.

Doceniony przez uczestników plebiscytu Auto Lider 2022 nowy Fiat 500 jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem Fiata i w 100% „Made in Italy”. Stanowi punkt odniesienia w swojej klasie w zakresie zasięgu i prędkości ładowania: akumulatory litowo-jonowe o pojemności do 42 kWh zapewniają mu zasięg do 320 km w cyklu mieszanym i nawet do 460 km w cyklu miejskim WLTP.

Dzięki funkcji szybkiego ładowania prądem o mocy do 85 kW wystarczy zaledwie 5 minut, aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km i 35 minut do naładowania akumulatora do poziomu 80%. W lipcu zeszłego roku nowy Fiat 500 uzyskał najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach Green NCAP i maksymalny wynik 10/10 w zakresie wskaźnika efektywności energetycznej.

Green NCAP oceniała nowego Fiata 500 z silnikiem elektrycznym o mocy 118 KM (87 kW), zapewniającym maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie) i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekund. Green NCAP to niezależna inicjatywa promująca rozwój samochodów czystych, energooszczędnych i nieszkodliwych dla środowiska. Jej celem jest poprawa jakości powietrza, którym oddychamy, maksymalizacja wykorzystania zasobów wykorzystywanych do transportu pasażerskiego oraz zmniejszenie globalnego ocieplenia. Maksymalna ocena wydana przez Green NCAP świadczy o całkowitej efektywności marki Fiat w zakresie rozwoju zrównoważonej mobilności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here