FRASSATI FAJSŁAWICE – UNIA REJOWIEC 3:1 (1:1)
0:1 – Chybiak (4), 1:1 – Kasperek (22), 2:1 –Skorek (66), 3:1 – Chruściel (90).
FRASSATI: Czajka – Madeja, Stacharski, Błaziak (64 M. Baran), Adamiak, Chruściel, Robak, Dzirba, Olech, Kasperek (52 S. Baran), Skorek (85 Stefaniak). Trener – Daniel Krakiewicz.
UNIA: Maciejewski – Brzezicki, Kloc, Pawlicha, Szczepanik, P. Huk (82 Kowalczyk), D. Karauda (75Piłat), Czerwiński, Chybiak (62 Grel), Paśnik, Leśnicki (64 K. Bohuniuk). Trener – Tomasz Sąsiadek.
Czerwona kartka: Paśnik (U) w 62 min. za niesportowe zachowanie. Sędziowali: Klecha oraz Chuszcza i Ragan.
Po trzech porażkach z rzędu Frassati w końcu zainkasowało trzy punkty. Co prawda niedzielny mecz w Fajsławicach lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 4 min. objęli prowadzenie (Czerwiński podał piłkę do ustawionego w polu karnym gospodarzy Michała Chybiaka, a ten uderzył bez zastanowienia obok zdezorientowanego Czajki), ale później w to Frassati przejęło kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. – Powinniśmy wygrać wyżej i mieć spokój już po 60 minutach, a tak do końca było nerwowo – mówi Daniel Krakiewicz, trener zespołu z Fajsławic. Gospodarze zmarnowali kilka setek. W poprzeczkę trafił Adamiak, S. Baran przestrzelił mając przed sobą… pustą bramkę, a później zmarnował jeszcze sytuację sam na sam z Maciejewskim. Ozdobą spotkania było trafienie Kasperka na 1:1. – Uderzył z dystansu nie do obrony – opisuje Krakiewicz. – Dwie kolejne bramki padły po zespołowych akcjach. Chciałem podkreślić dobrą postawę naszych juniorów, Dzirby, czy Chruściela. Ten ostatni w mojej ocenie był najlepszy na boisku, cieszę się, że strzelił gola na 3:1, zasłużył na tą bramkę, mam nadzieję, że dalej będzie się tak rozwijał – dodaje. Pewnym usprawiedliwieniem dla słabej postawy zawodników Unii w drugiej połowie może być fakt, że od 62 min. zespół z Rejowca grał w osłabieniu. Z boiska z czerwoną kartką za niesportowe zachowanie wyleciał Paśnik. – Chwilę później straciliśmy gola na 1:2 i chyba wiarę, że można chociaż to spotkanie zremisować – podsumowuje Jan Mazur, kierownik Unii. (kg)