Fucha dla wiceprezydenta Chełma

Janusz Cieszyński, wiceprezydent Chełma, przez najbliższe dwa lata będzie zasiadał w Radzie do Spraw Cyfryzacji, która doradza premierowi, jak informatyzować państwo. Biuro Prasowe Prezydenta Chełma zapewnia, że nowe obowiązki nie będą kolidowały z zadaniami, jakie wypełnia Janusz Cieszyński w magistracie.


Premier Mateusz Morawiecki powołał 20-osobową Radę do Spraw Cyfryzacji na IV kadencję. W jej składzie znalazło się miejsce dla wiceprezydenta Chełma Janusza Cieszyńskiego, do niedawna wiceministra zdrowia, który był odpowiedzialny za informatyzację służby zdrowia. Cieszyński został wiceprzewodniczącym rady. Jej kadencja trwa dwa lata. Za każde posiedzenie dostanie dietę w wysokości 400 zł.

Janusz Cieszyński, oprócz tego, że jest wiceprezydentem Chełma, pełni też funkcję przewodniczącego rady nadzorczej w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Jest także koordynatorem realizowanego przez miasto projektu „Budowa systemu selektywnej zbiórki odpadów”.

Jak zapewnia Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, obowiązki w Radzie do Spraw Cyfryzacji nie będą kolidowały z zadaniami, za jakie odpowiada w mieście wiceprezydent Cieszyński. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here