Fura pieniędzy dla rokujących…

O przystąpieniu Świdnika do projektu poinformowali poseł Artur Soboń i burmistrz Waldemar Jakson podczas konferencji prasowej

Świdnik jako jedyne miasto nie wojewódzkie bierze udział w projekcie, którego celem jest wsparcie dobrze rokujących młodych przedsiębiorców. W ramach tego działania osoby z pomysłem na biznes w branży informatycznej, medycznej i energetycznej będą mogły uzyskać nawet do 800 tys. zł dofinansowania.


W ubiegły czwartek, 27 września, podczas konferencji, która odbyła się w Urzędzie Miasta Świdnik, wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń i burmistrz Waldemar Jakson zapowiedzieli, że Świdnik będzie partnerem projektu Platforma Startowa Idealist. Liderem projektu jest Park Naukowo-Technologiczny Enerii, a celem stworzenie platformy służącej pomocą młodym i dobrze zapowiadającym się firmom.

– Jako jedyne miasto nie wojewódzkie wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości bierzemy udział w projekcie, który jest wsparciem dla młodych, polskich przedsiębiorców z branży informatycznej, medycznej i energetycznej. Z projektu przedsiębiorca będzie mógł uzyskać nawet 800 tys. zł dofinansowania. Oprócz tego, otrzyma pomoc prawną, księgową, naukową i menadżerską. Zostanie również stworzona platforma startowa, za której pośrednictwem będziemy przyjmowali zgłaszane pomysły.

Zapraszamy do udziału młode, kreatywne osoby, które posiadają pomysł biznesowy, a potrzebują finansowego bądź innego specjalistycznego wsparcia. W naszym urzędzie zorganizowany zostanie punkt informacyjny, w którym będzie można uzyskać wszystkie informacje. To nie pierwszy raz, kiedy Świdnik otwiera się na innowacyjne pomysły przedsiębiorców. Przypomnę tutaj o wciąż aktualnym programie Govtech Polska, w którym jesteśmy jednym z liderów – mówił podczas spotkania burmistrz Jakson.

Spośród złożonych przez młodych przedsiębiorców wniosków zostanie wytypowanych najlepszych 300 pomysłów, które otrzymają specjalistyczne wsparcie ekspertów Parku (PNTE) i partnerów, czego rezultatem będzie stworzenie skutecznego i odpowiadającego potrzebom rynku modelu biznesowego. Spośród tych 300 podmiotów co najmniej połowa dostanie rekomendację do otrzymania dofinansowania z PARP.

Udziału w wartym 19 mln zł projekcie gratulował władzom miasta  wiceminister Artur Soboń.

– Platforma pozwoli osobom mającym świetny pomysł, ale na razie tylko pomysł, na otrzymanie kompletu informacji, które umożliwią ubranie ich inicjatywy w takie ramy, aby można się było starać o jej dofinansowanie. I rzeczywiście spośród tych 300 pomysłów, które wybierzemy, 150 będzie mogło uzyskać dotację nawet do 800 tys. zł – mówił A. Soboń. (opr. w)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here