Gajowniczek jedzie na mistrzostwa Europy

Marta Gajowniczek na najwyższym stopniu podium

Marzeniem każdego sportowca jest reprezentowanie swojego kraju na zawodach najwyżej rangi. Tego zaszczytu już niebawem dostąpi zaledwie 15-letnia zapaśniczka Cementu Gryf Chełm Marta Gajowniczek.


Dzięki udanym startom w ubiegłorocznym i tegorocznym sezonie Marta Gajowniczek została powołana do reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy młodziczek (U-15), które w dniach 27-30 maja odbędą się w Bułgarii. Marta dołączyła grupy najlepszych zawodniczek chełmskiego klubu, które w tym roku wystąpią w barwach Polski podczas najważniejszych rangą imprez.

Podopieczna Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa, prezentując swoje nieprzeciętne umiejętności i waleczność, wypełniła kryteria kwalifikacji do jednej z najważniejszych rangą imprezy dla grupy młodziczek.

Do największych osiągnięć uczennicy SP nr 1 w Chełmie można zaliczyć: zdobycie tytułu mistrzyni Polski, zajęcie pierwszego miejsca w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy oraz wywalczenie brązowego medalu w Pucharze Polski kadetek. Marta zapasy uprawia od 5 lat, a jej pierwszym trenerem był Ryszard Wałachowski. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here