Gajowniczek z brązem

Zaledwie 15-letnia reprezentantka MKS Cement Gryf Chełm Marta Gajowniczek, zdobyła brązowy medal podczas rozgrywanego w Dzierżoniowie Pucharu Polski kadetek (15-17 lat) w zapasach. A jeszcze cztery miesiące temu rywalizowała w młodzikach.

Utalentowana, młoda zawodniczka chełmskiego klubu, nie czuła respektu przed starszymi rywalkami. Najpierw pokonała Amelię Chyrzyńską z Lubawy potem reprezentantkę AZS AWF Warszawa Klaudię Karwowską. W walce o wejście do ścisłego finału Marta Gajowniczek uległa nie byle komu bo mistrzyni Polski Wiktorii Szeliga (MULKS Junior Dzierżoniów). Z kolei w walce o brąz zmierzyła się Amelią Rynkiewicz z Milicza.

Maksymalnie skoncentrowana podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa nie dała szans swojej przeciwniczce. Już w pierwszej rundzie położyła ją na łopatki i uradowana stanęła na trzecim stopniu podium. Sukces Marty w znacznym stopniu zwiększył jej szanse na reprezentowanie barw Polski w mistrzostwach Europy U15, które jeszcze w tym miesiącu rozegrane zostaną w Bułgarii. (kg)