Gala boksu wypromuje Chełm?

Jakub Banaszek, prezydent Chełma, poważnie rozważa organizację wielkiej gali boksu zawodowego, z udziałem gwiazd tej dyscypliny sportu, ale także show biznesu. Transmitowana na żywo w telewizji impreza miałaby wypromować miasto i np. podziemia kredowe.

Prezydent Jakub Banaszek od początku mówił, że bardzo zależy mu na promocji marki Chełm, bo w ten sposób łatwiej będzie ściągnąć do miasta potencjalnych inwestorów. Jedną z przyszłorocznych imprez w Chełmie, o której głośno byłoby w całej Polsce, mogłaby być gala boksu zawodowego z udziałem gwiazd tej dyscypliny sportu, być może Mariusza Wacha, czy Artura Szpilki. Wydarzenie wstępnie jest planowane na czerwiec 2019 r., jednak prezydent wcześniej chciałby poznać zdanie mieszkańców Chełma, a zwłaszcza sympatyków sportu, czy takiej imprezy oczekują.

Prezydent Banaszek podkreślał, że organizacja gali byłaby na wysokim poziomie, z udziałem telewizji i dużych sponsorów, firm ogólnopolskich. Wydarzenie, które odbyłoby się w Miejskiej Hali Sportowej, mogłoby na żywo obejrzeć ponad 2 000 widzów. – To byłoby wielkie show. Pojedynki bokserskie połączylibyśmy z występem gwiazdy muzyki pop dużego formatu.

Całość transmitowałaby telewizja. Promocja gali rozpoczęłaby się już na trzy, albo cztery miesiące wcześniej. Konferencje prasowe, czy ważenie przed walkami, transmitowane na żywo przez telewizje, odbywałyby się np. w naszych unikalnych na europejską skalę podziemiach kredowych, co na pewno przyczyniłoby się do dużej promocji tego obiektu – podkreśla Jakub Banaszek. (s)