Gama walczy z białaczką

Aż osiemdziesięciu nowych dawców szpiku udało się zarejestrować podczas akcji „Gama – wspólnie przeciw białaczce” zorganizowanej przez chełmską sieć sklepów Gama. Patronem przedsięwzięcia była fundacja DKMS – Baza Dawców Komórek Macierzystych.

Rejestr dawców prowadzony był 27 i 28 maja w dwóch sklepach sieci Gama należącej do Społem Chełm przy al. Piłsudskiego i ul. Lwowskiej. Podczas dwóch dni trwania akcji udało się zarejestrować aż 80 nowych dawców – dwa razy więcej niż przed rokiem.
– Wynik jest imponujący zważywszy, że w tych dniach w całej Polsce zarejestrowano 453 nowych dawców – cieszą się organizatorzy akcji. Wolontariuszami byli sami pracownicy Społem Chełm, którzy mówią, że dobry wynik oznacza wzrost świadomości ludzi, że takie działania mogą uratować komuś życie i są bardzo potrzebne. A przykład dali sami przed rokiem. Jedna z pracownic Społem, która wówczas zarejestrowała się w Bazie Dawców oddała swój szpik 19-letniej Greczynce. Dzięki przeszczepowi kobieta wraca do zdrowia. (bf)