Gama wyszła poza Chełm

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Chełmie otworzyła nowy sklep. Od czwartku na zakupy do prowadzonej przez nią „Gamy” mogą udać się mieszkańcy Krasnegostawu. To drugi, po Kamieniu, sklep Społem poza Chełmem.

 

Do ubiegłego tygodnia chełmski PSS „Społem” prowadził 12 marketów „Gama” w Chełmie i jeden poza miastem, w Kamieniu. 24 listopada spółka otworzyła kolejny sklep poza Chełmem – tym razem w Krasnysmatwie u zbiegu ulic Okrzei i Królowej Sońki.
– Cieszymy się, że dotarliśmy z naszą ofertą do tego pięknego miasta – mówił podczas otwarcia „Gamy” w Krasnymstawie Krzysztof Zając, prezes PSS „Społem” w Chełmie. – Chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do budowy naszego nowego marketu, firmie, która wykonywała inwestycję, pracownikom „Społem”, a także staroście powiatu krasnostawskiego panu Januszowi Szpakowi, który wspierał nasze działania.
Obecny na uroczystości starosta cieszy się, że dzięki „Gamie” powstało w Krasnymstawie ponad dziesięć nowych miejsc pracy. – Zawsze z zadowoleniem przyglądamy się nowym inwestycjom, nowym inwestorom, zwłaszcza takim polskim, rodzimym, jakim jest PSS – mówił starosta.

Krasnostawska „Gama” ma 550 m kw. powierzchni i kosztowała ok. 2 mln zł. Chełmskie „Społem” w 2009 r. przyłączyło się do Partnerskiego Serwisu Detalicznego, czyli projektu dla społemowskich firm z całej Polski. Jak podkreśla prezes Zając „Społem” chce w ten sposób przeciwstawić się ekspansji zagranicznych sieci, takich jak np. Biedronka, Lidl czy Kaufland. Pierwsze nasze sklepy pod marką „Gama” powstały już w 2010 r. Dziś w całej Polsce jest ich ok. 300. Na Lubelszczyźnie funkcjonują w Chełmie, Kraśniku, Poniatowej, Tomaszowie Lubelskim, Lubartowie, Puławach i Radzyniu, a teraz także w Krasnymstawie. (bf)